10 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 10 czerwca, w poniedziałek, przypada 25.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.

Prosimy, aby tego dnia przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

2. Również, 10 czerwca, w poniedziałek o godz. 18.00 – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

3. 11 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

 

4. 12 czerwca, we środę – wspomnienie dowolne błogosławionych męczenników II wojny światowej: Antoniego Beszty-Borowskiego, Mieczysława Bohatkiewicza, Edwarda Grzymały, Władysława Maćkowiaka, Michała Woźniaka – prezbiterów i Marty Kazimiery Wołowskiej, dziewicy i Towarzyszy. Wszyscy wymienieni byli związani z Diecezją Drohiczyńską.

 

5. Także, 12 czerwca, we środę, rozpocznie się nowenna przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. Kandydaci uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym połączonym z nowenną.

 

6. 13 czerwca, we czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

 

7. Również, 13 czerwca, we czwartek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

8. 14 czerwca, w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

9. Z wielką radością informujemy, że ministranci młodsi z naszej parafii zdobyli pierwsze miejsce w Diecezjalnej Lidze w halową piłkę nożną o Puchar Biskupa Drohiczyńskiego, a ministranci starsi – trzecie miejsce.

Przypominamy też, że ci sami ministranci młodsi zdobyli na Diecezjalnym Turnieju Piłkarskim, który odbył się 17 lutego br., pierwsze miejsce i będą w dniach 24 – 25 czerwca reprezentowali naszą diecezję na mistrzostwach Polski.

Przy tej okazji, serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom i Darczyńcom, jak również Osobom, które przed tygodniem zakupiły kremówki, za wsparcie finansowe naszej drużyny, a co się z tym wiąże, umożliwienie wyjazdu na mistrzostwa.

 

10. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: z Kosowa (8 osób), z Tosi i Krup (7 osób), z Łomnej (6 osób), z Gut (7 osób), z Trzcińca Małego (14 osób!) i drugi raz z Kosowa (10 osób).

Dziękujemy także nowożeńcom, za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

11. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Telak - 200 zł, z Tosi – 200 zł, spoza parafii – 300 zł.