Back to Top

Ogłoszenia duszpasterskie 14 lipca 2024

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 15 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

2. 16 lipca, we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

3. 20 lipca, w sobotę – 5.Rocznica ingresu do katedry drohiczyńskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Ordynariusza drohiczyńskiego. Pamiętajmy, tego dnia w modlitwie o naszym Arcypasterzu

 

4. Na ręce Pani Marii Zalewskiej, dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty, które zdobią figurę Matki Bożej Fatimskiej.

5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Telaki - 13 osób, Kosów – 3 osoby, wtorek: Dębe - 5 osób, Jakubiki - 7 osób, Kosów – 3 osoby, środa: Nowa i Stara Maliszewa - 6 osób, Kosów - 3 osoby, czwartek: Guty - 5 osób, Kosów – 3 osoby, piątek: Trzciniec Duży – 8 osób, Kosów – 4 osoby, sobota: Chruszczewka – 9 osób, Kosów – 3 osoby. Razem – 72 osoby.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Trzcińca Małego – 200 zł, spoza parafii – dwa razy po 100 zł.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 7 lipca 2024

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 8 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

 

2. 11 lipca, we czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 

3. 12 lipca, w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 

4. 13 lipca, w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

5. Również, 13 lipca, w sobotę po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

6. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 14 lipca, przeznaczone będą na cele diecezjalne.

 

7. 8 lipca br. o godz. 18.30 na parkingu przy plebanii w ambulansie diagnostycznym odbędą się badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania są szczególnie zalecane osobom, które przeszły COVID 19. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń i na ulotkach znajdujących się przy wyjściu z kościoła.

 

8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Kosów - 12 osób, wtorek: Tosie - 11 osób, Krupy - 4 osoby, Stary Ratyniec – 4 osoby, Kosów – 5 osób, środa: Łomna - 5 osób, Kosów - 5 osób, czwartek: Olszew - 7 osób, Guty – 4 osoby, Stary Ratyniec – 2 osoby, Kosów – 5 osób, piątek: Trzciniec Mały – 8 osób, Kosów – 5 osób, sobota: Kosów – 15 osób. Razem – 92 osoby.

 

9. Bóg zapłać za ofiarę na remont kościoła: z Telak – 500 zł.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 30 czerwca 2024

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.30.

 Osoby, które zechcą się wyspowiadać w dni powszednie, proszone są o przystępowanie do sakramentu pokuty przed Mszami św. Jest czas wakacji i urlopów, i może zdarzyć się tak, że w kościele będzie tylko jeden ksiądz, który właśnie odprawia Mszę św. Można też prosić o spowiedź po Mszy św.

 

2. 3 lipca, we środę – święto św. Tomasza, apostoła. 

 

3. 4 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nie będzie (w kościele) Godziny Świętej. 

4. 5 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.00 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

 W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

 

5. 6 lipca, w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

6. Również, 6 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

7. 7 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem. 

 

8. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc lipiec: Intencja powszechna – Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim, moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

 

9. INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ na miesiąc lipiec: 

-o siły duchowe i fizyczne dla prześladowanych za wiarę,

-o większą odpowiedzialność katolików świeckich za Kościół,

-aby dzieci poczęte, w zdrowiu i bez przeszkód mogły przyjść na świat.

 

10. Dziękujemy Zakładom Mięsnym „Zakrzewscy”, a także nowożeńcom za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

11. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Telaki - 8 osób, Dębe - 1 osoba, Kosów - 1 osoba, wtorek: Dębe - 5 osób, Jakubiki - 4 osoby, środa: Nowa i Stara Maliszewa - 6 osób, Kosów - 1 osoba, czwartek: Guty - 5 osób, Kosów – 2 osoby, piątek: Trzciniec Duży – 8 osób, Chruszczewka – 8 osób, Kosów – 2 osoby. 

 

12. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Rytel Wszołek – 1000 zł, od Młodzieży bierzmowanej – 50

0 zł i spoza parafii – 100 zł.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 23 czerwca 2024

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 24 czerwca, w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. 28 czerwca, w piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

 

3. 29 czerwca, w sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 8.00, uroczysta suma o godz. 12.00, połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną i o godz. 18.00 (!!!). 

Jest to także dzień imienin Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, ordynariusza drohiczyńskiego. Pamiętajmy, w naszych modlitwach, o Dostojnym Solenizancie. 

4. Dziękujemy młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania i nowożeńcom za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: Kosów (9 osób), Tosie-Krupy (16 osób), Łomna (6 osób), Olszew (7 osób), Trzciniec Mały (18 osób) i ponownie: Kosów (11 osób) plus jedna osoba z Kosowa (dwukrotnie).

 

6. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Telak – 500 zł i z Rytel Wszołek – 300 zł.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 134