4 NIEDZIELA ADWENTU

1.       Dzisiaj, po Mszach św. młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza, za dobrowolną ofiarę, sianko na stół wigilijny. Środki pozyskane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność statutową stowarzyszenia.

2.       21 grudnia, we środę, odbędą się odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Jeszcze dzisiaj można zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte. Odwiedziny chorych mieszkających we wsiach rozpoczną się o godz. 9.00, a mieszkających w Kosowie – o godz. 15.00.

3.       24 grudnia, w sobotę o godz. 6.45 – ostatnie roraty w czasie tegorocznego adwentu. Ostatnie roraty dla dzieci będą miały miejsce we środę o godz. 17.00, a po nich – rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion. We środę roraty zostaną odprawione także rano, o godz. 6.45.

4.       24 grudnia, w sobotę - WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.45 i o godz. 7.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

W godz. od 12.00 do 15.00, księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Serdecznie zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach adwentowych, przyjadą z pracy poza parafią, a także tych, którzy przybędą z zagranicy. Pragniemy, aby wszyscy mogli przeżywać święta Narodzenia Pańskiego pojednani z Bogiem i ludźmi.

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00.

5.       25 grudnia, w przyszłą niedzielę - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w dzień będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00, w Rytelach - o godz. 9.00 i w Chruszczewce - o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni. Zachęcamy więc, do udziału w Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.

6.       Serdecznie dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za piękną kapę liturgiczną ofiarowaną do naszego kościoła. Dziękujemy także mieszkańcom miejscowości Guty za ofiarę w wysokości 500 zł na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.