Back to Top

Ogłoszenia parafialne 5 lutego 2023.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie poświęcone 80.Rocznicy likwidacji getta w Kosowie Lackim. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

2.       6 lutego, w poniedziałek – wspomnienie świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.

         

3.       Również, 6 lutego, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

4.       10 lutego, w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

 

5.        11 lutego, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a jednocześnie Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, w czasie Mszy św. o godz. 16.00, zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. O godz. 15.30 rozpocznie się spowiedź. Każdy, kto zechce przyjąć namaszczenie, powinien być w stanie łaski uświęcającej. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. 

 

6.       12 lutego, w przyszłą niedzielę, będziemy gościli w naszej parafii ks. Adama Niewięgłowskiego. Ks. Adam jest kapelanem w Mokotowskim Hospicjum Świętego Krzyża. Na co dzień pracuje z osobami w kryzysie bezdomności, które są ciężko chore lub niepełnosprawne. Nasz Gość podzieli się refleksjami nt. pracy w hospicjum. Natomiast, po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki, celem wsparcia placówki, w której pełni posługę.

 

7.       Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Krzymowskiej i wszystkim Wolontariuszom za zorganizowanie BALU CHARYTATYWNEGO, który odbył się w sobotę, 28 stycznia, w Kosowie Lackim. W trakcie balu odbyła się zbiórka na doposażenie w sprzęt Zakładu Rehabilitacyjnego w Kosowie Lackim i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. Po odliczeniu kosztów organizacji imprezy, zebrano w sumie 34 760 zł. Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu, którzy włączyli się w tę szlachetną inicjatywę.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 29 stycznia 2023.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       31 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

 

2.       2 lutego, we czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30 .

Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami.

Gromnice można dzisiaj nabyć u młodzieży z KSM w cenie 15 zł za parę.

W czasie Mszy św. wieczornej we czwartek zostaną poświęcone modlitewniki, a następnie rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

          2 lutego obchodzony jest także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.

          2 lutego, to również pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

         

3.       3 lutego, w piątek – w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W związku z tym, po każdej Mszy św., odbędzie się błogosławieństwo osób z chorobami gardła. Jednocześnie, jest to dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.

 

4.       Również, 3 lutegopierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

5.       4 lutegopierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

6.       5 lutego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

          Także, 5 lutego, w przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

          Natomiast o godz. 9.25 – konferencja formacyjna dla członków Kół Żywego Różańca.

7.        PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc luty: Intencja powszechna – Za parafie. Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.

 

8.       INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ na miesiąc luty:

-o dar cierpliwego znoszenia cierpienia dla chorych i ich opiekunów;

-o dobro społeczne i poszanowanie godności człowieka od poczęcia do naturalnego końca;

-o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 22 stycznia 2023.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       W sobotę, 21 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za ofiary złożone na kościół.

          Zachęcamy, te rodziny, których z różnych przyczyn nie było w domach w czasie kolędy, aby w najbliższym czasie zaprosiły księdza. Postaramy się także, odwiedzić zakłady pracy i różne instytucje, o ile pojawią się zaproszenia.

         

2.       24 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

 

3.       Również, 24 stycznia, we wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4.       25 stycznia, we środę - święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, a także - zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

5.       26 stycznia, we czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

6.       Także, 26 stycznia, we czwartek, pod hasłem: „Chrześcijanie i Muzułmanie: dzieląc radości i smutki”, będziemy obchodzili XXIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Modlimy się w intencji owocnego dialogu i pojednania chrześcijańsko – muzułmańskiego.

 

7.        28 stycznia, w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 

8.        Również, 28 stycznia, w sobotę, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbędzie się spotkanie Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego z sołtysami z dekanatów: łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Oleksiaka-Wichury 5.

 

9.       W przyszłą niedzielę, 29 stycznia po każdej Mszy św., młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała gromnice. Cena za parę wynosi 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność statutową stowarzyszenia.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 15 stycznia 2023.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

            - 16 stycznia, poniedziałek:

-od godz. 10.30: Żochy (2 księży);

          -od godz. 15.00: Kosów – ul. Wolności i przyległe (2 księży);

- 17 stycznia, wtorek:

-od godz. 11.00: Rytele Wszołki (2 księży);

          -od godz. 15.30: Kosów – ul. Gutowska i Boczna (2 księży);

- 18 stycznia, środa:

-od godz.   9.00: Zawady (1 ksiądz);

          -od godz.   9.00: Dębe (1 ksiądz);

- 19 stycznia, czwartek:

-od godz.   9.00: Nowa Maliszewa (1 ksiądz);

-od godz.   9.00: Tosie, Krupy (2 księży);

- 20 stycznia, piątek:

-od godz.   9.00: Jakubiki (1 ksiądz);

          -od godz.   9.00: Łomna (1 ksiądz);

-21 stycznia, sobota:

-od godz. 9.00: Kosów – ul. Młynarska i przyległe oraz Kosów-Hulidów (2 księży);

-od godz. 9.00: Kosów–Sitne, ul. Długa, Spacerowa, Węgrowska i przyległe (2 księży).

         

2.       17 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata.

 

3.       Również, 17 stycznia, we wtorek pod hasłem: „Przejście Pana: <<Dziś wychodzicie>>” (Wj 13,4) będziemy obchodzili XXVI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Modlimy się w intencji dialogu i pojednania katolicko - żydowskiego.

 

4.       W dniach 18 – 25 stycznia, pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17), będziemy obchodzili Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

5.       19 stycznia, we czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

6.       21 stycznia, w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

7.        Również, 21 stycznia, w sobotę – Dzień Babci, a 22 stycznia, w niedzielę – Dzień Dziadka. Za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima, dziadków Pana Jezusa, modlimy się w intencji babć i dziadków.

 

8.       W przyszłą niedzielę, 22 stycznia, będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego.

 

9.       Dzisiaj, o godz. 14.00, odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej, a w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 – Kół Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Kręgu Biblijnego, Trzeciego Zakonu i Chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 114