UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1.       Jutro - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2.       27 grudnia, we wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

3.       Również, 27 grudnia, we wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.       28 grudnia, we środę – święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

5.       30 grudnia, w piątek - Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.

6.       31 grudnia, w sobotę – zakończenie roku cywilnego. Z tej racji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo dziękczynne z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, za łaski minionego roku.

Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

7.       1 stycznia, w przyszłą niedzielę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.

Również, 1 stycznia, pod hasłem: Nikt nie może ocalić się sam. Po COVID-19 wyruszyć na nowo, by wspólnie wytyczać drogi pokoju, będziemy obchodzili 56.Światowy Dzień Pokoju.

Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Pana Witolda Radomskiego z Kosowa Lackiego. Autor posłuży się tekstami Pana prof. Franciszka Kobryńczuka i Pana Piotra Siemieniuka.

8.       Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek, 2 stycznia.

9.       Serdecznie dziękuję (Ks. proboszcz dziękuje) wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przebieg uroczystości Bożego Narodzenia:

-Księżom Wikariuszom za posługę duszpasterską i inne prace (m. in. dekoracje bożonarodzeniowe),

-Panu Kościelnemu za przygotowanie kościoła i dekoracji bożonarodzeniowych,

-Panu Organiście, jego córce Ewelinie i chórowi parafialnemu za oprawę muzyczną w czasie Świąt,

-służbie liturgicznej,

-młodzieży z KSM za pomoc w dekorowaniu kościoła,

-harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju,

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego świętowania.

Dziękujemy tym, którzy przygotowali dekoracje bożonarodzeniowe w kaplicach.

Bóg zapłać!

Dziękujemy również wszystkim, Osobom indywidualnym i Instytucjom, którzy skierowali życzenia świąteczne do parafii.

10.      Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne dzieła charytatywne takie jak: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, „Od serca”, czy „Świąteczna paczka”. Dziękujemy Ofiarodawcom i Osobom, które zorganizowały i przeprowadziły poszczególne akcje!