14. NIEDZIELA ZWYKŁA

5 lipca 2015 r.

1. Dzisiaj jest niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie, a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. 10 lipca przypada 21. r. konsekracji biskupiej Ks. Bpa Seniora Antoniego P. Dydycza. Módlmy się o pomoc Ducha Świętego w Jego posługiwaniu w diecezji i poza jej granicami.

3. W sobotę (11.07) – święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 - uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40) w sali parafialnej.

5. W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby diecezjalne.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na planowane prace remontowe w kościele: Jakubiki – 2.590 zł, Nowa Maliszewa – 2.650 zł, Albinów i ul. Leśna - 2.720 zł.

7. Do składanych już podziękowań za pomoc w przygotowaniu i przeżyciu Misji Świętych pragniemy dołączyć jeszcze nasze serdeczne Bóg zapłać firmie Jakub, a także P. Henryce, która od wielu lat dekoruje naszą świątynię kwiatami. Nie da się wymienić wszystkich osób, dziękujemy więc za każdą okazaną pomoc!

8. Narzeczeni mogą skorzystać z katechez przedmałżeńskich w parafii Zembrów: 1-2.08 i 8-9.08. Zgłoszenia telefoniczne: 693 802 204.

9. Zarząd Rycerstwa Niepokalanej informuje, że organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa (25/26.07) na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej, przebiegający pod hasłem: Rycerstwo Niepokalanej nadzieją na lepszy świat. Zaproszeni są zarówno Rycerze, jak i wszyscy Parafianie, ponieważ w trakcie pielgrzymki będą uroczyście przyjęte relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego dla naszej parafii Zapisywać się można do 19 lipca u P. Marii Zalewskiej lub P. Krystyny Marczak.

10. Na 17-26 sierpnia zaplanowane są półkolonie organizowane przez drohiczyńską Caritas dla dzieci i młodzieży (6-16 lat), których rodzice ubezpieczeni są w KRUS-ie. Spotkania będą się odbywać w sali parafialnej oraz na placu przy plebanii. Zapewniona jest opieka kadry pedagogicznej, dwa posiłki (śniadanie i obiad), program kulturalno-oświatowy, mini wyprawka szkolna (przybory szkolne). Symboliczna opłata – 50 zł od osoby. Kontakt i zgłoszenia: Urszula Krzymowska (kom.: 501-688-118) lub kancelaria parafialna. Planujemy również – w ramach działań parafii – zorganizowanie w sierpniu III Tygodnia Bożej Radości. Informacje dotyczące Tygodnia podamy później.

11. Rozpoczął się okres letni. Przypominamy o przychodzeniu do kościoła w stroju kompletnym i skromnym. Apelujemy o wchodzenie do wnętrza świątyni: miejsca wystarczy dla wszystkich! Zatroszczmy się o czystość swej duszy, byśmy przynajmniej w każdą niedzielę i święto mogli przyjąć Jezusa Eucharystycznego do swego serca!