13. NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2015 r.

1. Dzisiaj kończy się czas Misji Świętych w naszej parafii. Szczególne podziękowania wyrażamy misjonarzom – redemptorystom: O. Władysławowi i O. Łukaszowi. Bóg zapłać osobom trudzącym się około misji: P. Kościelnemu i P. Organiście w kościele, P. Zosi ze wszystkimi Pomocnikami przygotowującymi posiłki i sprzątającymi na plebanii, Właścicielom i Pracownikom firm Jawor i MADO, współpracującym przy renowacji i ustawianiu krzyży na cmentarzu przykościelnym, a także wszystkim Ofiarodawcom. Niech Pan Bóg obficie wynagrodzi ich trud! Ufamy, że nasza Wspólnota rzeczywiście odnowi swoje oblicze – według słów Apokalipsy: Oto czynię wszystko nowe.

2. Jutro (29.06) - odpust Św. Apostołów Piotra i Pawła. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. Tego dnia obchodzimy 57. r. święceń kapłańskich Ś.P. ks. prał. Stanisława Kurka. Wszyscy kapłani pracujący w naszej parafii będą dziękować za dar kapłaństwa, w którym mogą uczestniczyć. Po Mszy św.: Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Ofiary składane na tacę (tzw. świętopietrze) zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Świętego.

3. We wtorek – zakończenie nabożeństwa czerwcowego ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu: I czwartek miesiąca (Godzina święta o 17.00), I piątek i I sobota. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy św. o 10.00 będziemy modlić się przed Najśw. Sakramentem, a następnie pójdziemy w procesji eucharystycznej.

5. W przyszłą niedzielę o 9.30 w kościele konferencja dla członków Kółek Różańcowych. Serdecznie zapraszamy!

6. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na lipiec:

- o obfite duchowe owoce zbliżających się Światowych Dni Młodzieży,

- o światło dla błądzących i zagubionych w wierze Polaków,

- o łaskę zdrowia i siły dla pracujących w rolnictwie.

7. W czasie wakacji Msze św. w niedziele i dni powszednie według stałego porządku. Kancelaria jest czynna jak zwykle: w dni powszednie od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 17.45 oraz bezpośrednio po nabożeństwie wieczornym. Załatwianie spraw związanych z małżeństwem proszę zawsze wcześniej uzgodnić z księdzem.