WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

1.       Od jutra do najbliższej soboty, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia, na które będą składały się: Msza św. o godz. 18.00, a po niej - nabożeństwo majowe.

 

2.        24 maja, we środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki wiernych.

 

3.       Również, 24 maja, we środę – Dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

 

4.       Także, 24 maja, we środę po nabożeństwie majowym – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

 

5.       25 maja, we czwartek – Dzień modlitw o świętość życia kapłanów i 29.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane odbędą się w katedrze drohiczyńskiej. Początek - o godz. 10.00.

 

6.        26 maja, w piątek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.

 

7.       Również, 26 maja, w piątek – Dzień Matki.

 

8.       28 maja, w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie zakończenie Okresu Wielkanocnego w Roku Liturgicznym.

 

9.       Także, w przyszłą niedzielę, 28 maja o godz. 12.00 – rocznica I Komunii św.

 

10.     Również, 28 maja, w przyszłą niedzielę przy M-GOK w Kosowie Lackim o godz. 14.00, odbędzie się VI Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych.

 

11.     Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii św.: za porządki w kościele i wokół niego, za przygotowanie dekoracji, za piękne kwiaty i za dar ołtarza w postaci kompletu obrusów ołtarzowych.