6 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.       W dniach 15 - 17 maja, od poniedziałku do środy – kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. 15 maja przypada wspomnienie dowolne św. Izydora Oracza, patrona rolników.

2.        Porządek poświęcenia pól w najbliższym tygodniu:

-15 maja     - o godz. 15.00 – Nowa Wieś

- o godz. 15.00 – Łomna

-16 maja     - o godz. 15.00 – Rytele Wszołki

- o godz. 15.00 – Chruszczewka

-17 maja     - o godz. 15.00 – Guty

- o godz. 15.00 – Żochy

-18 maja     - o godz. 15.00 – Jakubiki

- o godz. 15.00 – Zawady

-19 maja     - o godz. 15.00 – Grądy

- o godz. 15.00 – Olszew

-20 maja     - o godz.   9.00 – Kosów-Sitne, ul. Długa, ul. Węgrowska,

ul. Spacerowa i przyległe

-o godz.    9.00 – Kosów-Albinów, ul. Leśna, ul. Piaskowa

i ul. Małkińska

- o godz. 17.00 – Kosów: ul. Kościelna, ul. Nurska i przyległe,    godz. 18.00 – Msza św. w kościele

3.       15 maja, w poniedziałek po nabożeństwie majowym – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

4.       16 maja, we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

5.       19 maja, w piątek, rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.        21 maja, w przyszłą niedzielę, 7 Niedzielę Wielkanocy – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.       Również, w przyszłą niedzielę, 21 maja, o godz. 10.00, odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św.

Z tej racji ulegnie zmianie porządek odprawiania nabożeństw. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele, a Msze św. w kaplicach zostaną odprawione o godz. 8.00.

Nabożeństwo majowe – po Mszy św. wieczornej.

8.       20 maja, w sobotę, w Drohiczynie odbędzie się kurs przygotowujący do filmowania i fotografowania obiektów i uroczystości sakralnych. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

Przy okazji przypominamy, że aby filmować i fotografować w kościele trzeba mieć ukończony taki kurs.

9.       10 września br. w Markowej k. Łańcuta (woj. podkarpackie) odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów. Prosimy, aby osoby zainteresowane udziałem w powyższej uroczystości, do 21 maja, zgłosiły się w kancelarii parafialnej w celu zarezerwowania kart wstępu i kart parkingowych.