5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.       Od piątku, 24 marca, trwa Nowenna do św. Jana Pawła II. Zakończy się ona 2 kwietnia, w 18.rocznicę śmierci Papieża, Drogą Krzyżową ulicami miasta.

 

2.        31 marca, w piątek, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Osoby, które zechcą pozbyć się tego typu odpadów, proszone są o ich dostarczenie na plac przy plebanii do godz. 9.00. Dzięki akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i firmę Green Office Ecologic wyżej wymienionego sprzętu można pozbyć się bezpłatnie. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata (Zambia, Kamerun, Kenia) oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukraina, Białoruś, Kazachstan). Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

3.        Przypominamy, że w nocy z 31 marca na 1 kwietnia odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa, na którą przyjmowane są jeszcze zapisy. Do tej pory zgłosiło się ok. 150 osób.

          W czasie Drogi Krzyżowej w kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby zapisywać się także na adorację.

 

4.       1 kwietniapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

5.        Od 1 kwietnia Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00, a kancelaria parafialna w dni powszednie po południu będzie czynna w godz. 17.00 – 17.45.

 

6.        W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Uroczysta liturgia, połączona z procesją, z palmami, będzie sprawowana podczas Mszy św. o godz. 12.00 (!), podobnie jak w roku ubiegłym, aby w ten sposób, do świętowania Niedzieli Palmowej, zachęcić jak najwięcej dzieci i młodzieży. W czasie pozostałych Mszy św. odbędzie się jedynie obrzęd poświęcenia palm.

          Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się konkurs na najładniejszą i największą palmę.

          Również, w przyszłą niedzielę przynosimy na nabożeństwa skarbonki z jałmużną wielkopostną. Złożymy je przed ołtarzem w czasie ofiarowania darów.

 

7.       Na wtorek, 4 kwietnia, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 2 kwietnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

         

8.       Młodzież z KSM i uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zapraszają na Kiermasz Palm Wielkanocnych:

          -31 marca – w Szkole Podstawowej,

          -31 marca i 1 kwietnia – w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim (w godzinach pracy MGOK),

          -31 marca – w kościele parafialnym (po Drodze Krzyżowej i Mszy św. wieczornej).

          Całkowity dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na leczenie Wiktorka Zawadzkiego.

Natomiast, w przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej będą rozprowadzać przy kościele babki świąteczne.

          Dochód z akcji będzie przeznaczony na cele charytatywne, przede wszystkim na pokrycie kosztów „adopcji na odległość” Mary Grace z Filipin, która jest podopieczną szkoły od czerwca 2017 roku oraz na pomoc uczniom Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim

 

9.       Zachęcamy, dzieci i młodzież, do udziału w oazach wakacyjnych. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

10.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC KWIECIEŃ: Intencja powszechna – O kulturę niestosowania przemocy. Módlmy się o budowanie kultury pokoju i niestosowania przemocy poprzez ograniczenie dostępu do broni dla państw i obywateli.