4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 marca 2016 r.

1. We wtorek – w Dniu Kobiet – w naszych modlitwach polecimy łaskawości Bożej i opiece Matki Najśw. wszystkie niewiasty.

2. We czwartek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będzie ona w dni powszednie połączona ze Mszą św. wieczorną, a w niedzielę z Sumą. Codziennie dołączymy do wyznaczonych modlitw specjalne krótkie rozważanie. Będziemy prosić o wstawiennictwo Oblubieńca NMP w intencjach małżeństw i rodzin.

3. W przyszłym tygodniu – od piątku do niedzieli (18-20.03) – będziemy przeżywać czas rekolekcji wielkopostnych. Jest to okazja do refleksji nad własnym życiem oraz do prawdziwego i szczerego nawrócenia. Na tablicy ogłoszeń podajemy wstępny program, by każdy Parafianin mógł odpowiednio zaplanować swój udział w tych duchowych ćwiczeniach.

4. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.15 (Msza św. po nabożeństwie), Gorzkie żale - w każdą środę o 16.40 i w każdą niedzielę po Sumie. Gorliwe i pełne uczestnictwo w tych nabożeństwach umożliwia nam uzyskanie odpustu zupełnego. Przy okazji uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Dzieciom przypominamy o skarbonkach wielkopostnych, gdzie składamy swój dar, przeznaczony na dzieła prowadzone przez Caritas. Zebrane ofiary przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę.

6. Przypominamy też, że po wszystkich Mszach św. rozprowadzane są przygotowane przez Caritas baranki wielkanocne. Ofiara – 5 zł.

7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z ul. Kolejowej (zel. Alicja Żochowska) – 150 zł, KRK z  ul. Nurskiej pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus (zel. Elżbieta Krasnodębska) – 200 zł.

8. Na prace remontowe złożono w kancelarii parafialnej 100 zł. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę po raz kolejny taca będzie przeznaczona na ten cel.

9. Prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Uczynić to można w kancelarii lub w zakrystii. Księża dotrą do potrzebujących posługi sakramentalnej w poniedziałek 14 marca. W przyszłą niedzielę podamy dokładny porządek odwiedzin.

10. W przyszłą niedzielę – 13 marca oraz 10 kwietnia Salezjańskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Sokołowie Podlaskim zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w godz. od 10.00 do 14.00. W tym czasie można będzie zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz zwiedzić jej pomieszczenia.

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE

Kosów Lacki, 18 - 20 marca 2016 roku

Piątek (18 marca)

9.00 - Spowiedź

Modlitwa za Zmarłych (wypominki)

9.30 - Msza św. z kazaniem ogólnym

11.30 - Spowiedź

12.00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży

15.00 - Spowiedź i Msza św. w kaplicy w Rytelach Wszołkach

16.30 - Spowiedź

16.15 – Droga krzyżowa

17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym

Sobota (19 marca) - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

9.00 - Spowiedź

9.30 - Msza św. z kazaniem ogólnym

11.30 - Spowiedź

12.00 - Msza św. dla osób starszych, chorych, cierpiących, wspólnot maryjnych i Kółek Różańcowych

15.00 - Spowiedź i Msza św. w kaplicy w Chruszczewce

16.30 - Spowiedź

17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym

Po Mszy św. - nauka stanowa dla małżonków i rodziców

Niedziela (20 marca) – Niedziela Palmowa

8.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

9.00 – Msza św. w Rytelach-Wszołkach

10.00 – Procesja z palmami

Msza św. z kazaniem ogólnym

Gorzkie żale

11.00 – Msza św. w Chruszczewce

12.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

17.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

Zakończenie rekolekcji

+ + + + +

Spowiedź w piątek i sobotę – na wszystkich Mszach św. (początek – pół godziny przed Eucharystią)

+ + + + +

„On, istniejąc w postaci Bożej,

nie skorzystał ze sposobności,

aby na równi być z Bogiem,

lecz ogołocił samego siebie,

przyjąwszy postać sługi,

stawszy się podobnym do ludzi.

A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,

uniżył samego siebie,

stawszy się posłusznym aż do śmierci –

i to śmierci krzyżowej.

Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył

i darował Mu imię

ponad wszelkie imię,

aby na imię Jezusa

zgięło się każde kolano

istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.

I aby wszelki język wyznał,

że Jezus Chrystus jest PANEM

ku chwale Boga Ojca.”