5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2016 r.

1. Dzisiaj (13.03) przypada 3. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Módlmy się, by mógł on – dzięki pomocy Ducha Świętego – jak najlepiej służyć Kościołowi.

2. Od piątku do niedzieli przeżywać będziemy nasze rekolekcje wielkopostne. Jest to okazja do szczerej refleksji nad własnym życiem i postępowaniem oraz do prawdziwego
i pełnego nawrócenia. Słowo Boże wygłosi ks. Łukasz Gołębiewski, dyrektor diecezjalnej Caritas. Taca z Niedzieli Palmowej będzie przeznaczona do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty. Zapraszamy dzieci i młodzież do gorliwego włączenia się w rekolekcje parafialne (w piątek szczególnie na Mszy św. o godz. 12.00, a w Niedzielę Palmową o godz. 10.00). W piątek wszyscy weźmy czynny udział w Drodze krzyżowej o 16.15. Zapraszamyosoby starsze i chore oraz członków wspólnot maryjnych i Kółek Różańcowych na spotkanie w sobotę o godz. 12.00. Zachęcamy też do wysłuchania nauki stanowej dla małżonków i rodziców w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Spowiedź w piątek i sobotę rozpoczyna się na pół godziny przed Mszą św. Skorzystajmy z okazji do oczyszczenia duszy, gdy będzie więcej księży. W niedzielę o spowiedź będzie bardzo trudno. Nie odkładajmy pojednania z Bogiem i bliźnimi na ostatni moment przed Świętami! Otwórzmy się na dar Słowa Bożego! Przypominamy, że odprawienie rekolekcji jest jedną z najlepszych okazji do zyskania odpustu zupełnego.

3. W sobotę (19.03) obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, a także wielkiego Patrona mężczyzn. Powierzajmy Jego wstawiennictwu nasze rekolekcje i prośmy o szczególną opiekę nad mężczyznami.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy całe rodziny. Palmy poświęcimy również na innych mszach, ale nie będzie wtedy procesji.

5. We środę (16.03) po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza na adorację w duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II.

6. Dzisiaj jeszcze można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jutro od godz. 8.30 księża odwiedzą zgłoszone osoby: jeden ksiądz pojedzie do Grądów, Łomnej, Zalesia, Starego Ratyńca, Nowego Ratyńca i Telak, drugi zaś dotrze z posługą sakramentalną do Jakubik, Toś, Gut i Trzcińca Małego. Od godz. 15.00 rozpoczną się odwiedziny chorych w Kosowie Lackim.

7. Są jeszcze przygotowane przez Caritas baranki wielkanocne. Ofiara - 5 zł. Pieniądze będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas w diecezji i w parafii.

8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z ul. Nurskiej im. św. Józefa (zel. Anna Trzcińska) – 200 zł, KRK z ul. Pańskiej (zel. Halina Puchała) – 100 zł, KRK
ze Starej Maliszewy – 100 zł, KRK z Nowej Maliszewy – 140 zł, KRK z Łomnej – 130 zł, KRK z Krup – 100 zł.

9. W Niedzielę Palmową Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim o godz. 15.00 zaprasza na montaż słowno-muzyczny Otworzyłeś przede mną okno... W programie wystąpią: Irena Rytel, Marzena Radomska-Wujek, Witold Radomski (wokal), Hanna Ratyńska, Joanna Omieciuch i Mateusz Doliński (słowo). Serdecznie zapraszamy!