Back to Top

Ogłoszenia parafialne 27 listopada 2022.

1 NIEDZIELA ADWENTU

 

1.       Dzisiaj, rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

          Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje.

          „Roraty” będą odprawiane w każdą środę, rano o godz. 6.45 oraz w soboty - o godz. 17.00. W sposób szczególny, do udziału w wieczornych „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony. Na ostatnim nabożeństwie „roratnim” zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lampion.

          Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 9 -11 grudnia. Poprowadzi je Ks. kan. dr Paweł Rytel-Andrianik, Dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

          Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 

2.       Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący:

- poniedziałek – Albinów i Tosie kolonie,

- wtorek – Kosów Sitne, ul.: A. Krajowej, Węgrowska, Spacerowa i przyległe, Wiatraczna,

- środa – Kosów Lacki, ul.: Polna, Gutowska, Boczna,

- czwartek – Kosów Lacki, ul. Nowa.,

- piątek – Kosów Lacki, ul.: Kościelna, Leśna, Piaskowa, Małkińska,

- sobota – Kosów Lacki, ul.: Nurska, Radosna, Sadowa.

          Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

3.       30 listopada, we środę – święto św. Andrzeja, apostoła.

 

4.       1 grudniapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5.       2 grudniapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

6.       3 grudnia, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, patrona misji katolickich.

 

7.       Również, 3 grudniapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

8.       4 grudnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

9.     Również w niedzielę, o godz. 9.30 (w kościele) – spotkanie formacyjne członków Kół Żywego Różańca.

 

10.     Także, 4 grudnia, w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 23.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

11.     Pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską wigilię”, rozpoczyna się 29.Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022. Przy tej okazji można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych dla dzieci w wakacje 2022 r. Świece są w cenie: małe po 10 zł, duże po 20 zł/szt.

 

12.   W sobotę, 3 grudnia, o godz. 16.00, w siedzibie MGOK w Kosowie Lackim odbędzie się wieczór wspomnień poświęcony Panu Profesorowi Franciszkowi Kobryńczukowi.

 

13.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc grudzień: Intencja ewangelizacyjna – Za organizacje wolontariatu. Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

 

14.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc grudzień:

-o miłość i zgodę w naszych rodzinach,

-o opamiętanie i nawrócenie dopuszczających się bluźnierstw i profanacji,

-o pokój w naszej Ojczyźnie i za wschodnią granicą.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia 20 listopada 2022.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

1.       Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący:

- poniedziałek – Henrysin, Zawady, Olszew,

- wtorek – Rytele Wszołki, Jakubiki,

- środa – Kosów Kolonie, ul. Parkowa, Mazowiecka, Tosie, Krupy,

- czwartek – Albinów, Tosie Kolonie,

- piątek – Kosów, ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna, Towarowa,

- sobota – Kosów, ul. Młyńska, Kwiatowa, Zacisze.

          Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.       21 listopada, w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

         

3.       22 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, kantorów, chórów kościelnych, scholi i kościelnych zespołów muzycznych.

 

4.       Także we wtorek, po Mszy wieczorowej, spotkanie Kręgu Biblijnego, w salce na plebanii.

         

5.       24 listopada, we czwartek – wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

 

6.       25 listopada, w piątek – wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto kolejarzy. Zapraszamy wszystkich kolejarzy na Mszę św. o godz. 17.00, która będzie sprawowana w ich intencji.

 

7.       W najbliższą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się Adwent. Jest to jednocześnie początek nowego Roku Liturgicznego.

 

8.       Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Polega ona na tym, aby dzisiaj pobrać (przy wyjściu z kościoła) ekologiczne torby i zgodnie z instrukcją znajdującą się na nich, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Tak przygotowane torby należy przynieść na plebanię do niedzieli, 27 listopada. Następnie z produktów, które zostaną przekazane, przygotowane będą paczki świąteczne dla osób ubogich i chorych. Niech ten gest miłosierdzia będzie żywym świadectwem naszej wrażliwości.

 

9.       Zachęcamy dzieci do nabywania kalendarza adwentowego „Boski adwent”. Kalendarz zawiera różnego rodzaju zadania na każdy dzień adwentu, które mają pomóc we właściwym przygotowaniu dzieci do świąt Bożego Narodzenia. Niektóre dni zawierają słodką niespodziankę w postaci czekoladki. Kalendarz jest cegiełką na dofinansowanie diecezjalnego Domu Dziecka RAFAEL, otwartego w kwietniu ubiegłego roku w Wyrozębach Podawcach. Cena kalendarza wynosi 10 zł/szt.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 13 listopada 2022.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący:
poniedziałek – Trzciniec Duży i Mały,
wtorek – Telaki kolonie,
środa – Telaki wieś,
czwartek – Łomna i Zaleś,
piątek – Ratyniec Stary i Nowy,
sobota – Nowa Wieś i Grądy.

          Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.       16 listopada, we środę – święto Najświętszej Maryi Panny  Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków Rycerstwa Niepokalanej, w salce na plebanii.

         

3.       17 listopada, we czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,

zakonnicy.

 

4.       18 listopada, w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, a zarazem patronki Katolickiego Stowarzyszenia

Młodzieży.

Zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy w ich intencji, na Msze św. wieczorną, o godz. 17.00, której towarzyszyć będą relikwie bł. Karoliny Kózkówny.

Jest to także obowiązkowe spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.

 

5.       W przyszłą niedzielę, 20 listopada, ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

6.     Również w przyszłą niedzielę, 20 listopada, od godz. 15.00, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, uczniowie Szkół z Kosowa Lackiego i okolic, zapraszają na występy profilaktyczne dotyczące uzależnień i agresji.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 6 listopada 2022.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pan Organista będzie je roznosił w parafii. Porządek - na najbliższy tydzień będzie następujący (codziennie od godz. 9.00): poniedziałek – Guty, wtorek – Dębe, środa - Stara i Nowa Maliszewa, czwartek – Żochy, sobota – Chruszczewka.

          Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

          Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.       7 listopada, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3.       8 listopada, we wtorek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i znajomość Pisma Świętego.

          Spotkania będą się odbywały w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca.

 

4.        9 listopada, we środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

5.       10 listopada, we czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

6.       11 listopada, w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

 

7.       Również, 11 listopada, w piątek - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, o godz. 10.00 (w intencji Ojczyzny) i o godz. 17.00. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi.

          W związku z dyspensą Biskupa Drohiczyńskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

8.       12 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

 

9.       13 listopada, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Dzień Ubogich i 14.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan na Ukrainie. Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 112