3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2016 r.

1. 1 marca jest w Polsce Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych – uczestników podziemia niepodległościowego z przełomu lat 40-tych i 50-tych XX wieku. Dziękujemy Panu Bogu za ofiarę ich życia oddanego za wolność Ojczyzny. Zapraszamy we wtorek na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 7.30. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim  zaprasza na godz. 18.00 na wystawę Instytutu Pamięci Narodowej, projekcję filmu dokumentalnego i prelekcję o Żołnierzach Niezłomnych.

2. W piątek (04.03) obchodzimy uroczystość św. Kazimierza, królewicza, głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej, do której należy również nasza Diecezja.

3. W tym tygodniu: I czwartek (16.15-17.00 - Godzina święta), I piątek i I sobota miesiąca.

4. We środę (02.03) po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. W następną niedzielę (06.03), która jest też niedzielą adoracyjną, o godz. 9.30 w kościele spotkanie Kółek Różańcowych. Zapraszamy wszystkie wspólnoty maryjne.

6. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na marzec:

- o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników;

- o skuteczną ochronę życia poczętego;

- o dobre przygotowanie się i przeżycie Światowych Dni Młodzieży.

7. Od dzisiaj rozprowadzamy czekoladowe baranki wielkanocne. Ofiara to 5 zł. Cały dochód przeznaczony jest, jak zawsze, na dzieła miłosierdzia Caritas.

8. Przypominamy o konkursie na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Palmy muszą być wykonane własnoręcznie, najlepiej przy współpracy całej rodziny. Będą nagrody!

9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z ul. Kolejowej – 50 zł, KRK z Albinowa i części ul. Leśnej – 200 zł.

10. Prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zapisać można w kancelarii lub w zakrystii. Termin wizyty kapłańskiej to poniedziałek 14 marca.

11. W piątek (04.03) odbędzie się III Drohiczyńska Droga Krzyżowa dla mężczyzn. Rozpocznie się Mszą św. w Bazylice w Węgrowie, a następnie 10-osobowe grupy wyruszą specjalnie wyznaczoną trasą do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Drodze krzyżowej towarzyszy hasło Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 606-247-372 oraz na stronie www.snedrohiczyn.pl.

12. W dniach 19-22 maja odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia do Częstochowy przez Pragę czeską. Koszt – 650 zł. Zgłoszenia u duszpasterza Służby Zdrowia – ks. Jarosława Kuźmickiego (tel. 500-253-653). Serdecznie zapraszamy!