2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2016 r.

1. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. Cały dzień przeżywamy modlitewnie pod hasłem: Miłosierni aż po krańce świata. Możemy dołączyć do tego nasze dobrowolne ofiary i wyrzeczenia. To wielkie dzieło wspieramy też wysyłając SMS o treści MISJE na numer 72032.

2. Jutro (22.02) przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. Krzesło, na którym zasiadał i z którego nauczał św. Piotr jest przypomnieniem władzy, posłannictwa i zadań duszpasterskich każdego papieża. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego.

3. We środę (24.02) po Mszy św. wieczornej –spotkanie formacyjne Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

4. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać baranki wielkanocne. Podobnie jak w ubiegłych latach wykonane są one z czekolady. Ofiara to 5 zł. Cały dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia Caritas.

5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z Zawad – 140 zł.

6. Bóg zapłać również za złożone dzisiaj na tacę ofiary na nasze prace remontowe. W tym tygodniu zostaną wstawione ostatnie szyby zespolone. Niektóre drobne prace wymagają dość wysokiej temperatury na zewnątrz, dlatego zostały odlożone przynajmniej do kwietnia. Spodziewamy się, że jeszcze przed Wielkanocą wróci do kościoła po renowacji jeden witraż. Powinniśmy też niedługo móc skorzystać z nowego konfesjonału dla osób słabo słyszących.

7. Przypominamy, że został już ogłoszony konkurs na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Palmy muszą być wykonane własnoręcznie, najlepiej przy współpracy całej rodziny. Będą nagrody! Rozstrzygnięcie konkursu dokona się w Niedzielę Palmową.

8. W imieniu Organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które na wiele sposobów przyczyniły się do zorganizowania Balu Charytatywnego. Zebrano 27.000 zł – wliczając w to również zbiórkę do puszek. Dziękujemy też Oli i jej Rodzicom, że pomimo własnych trudnych doświadczeń, chcą nadal pomagać innym, dlatego też część zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego do gabinetu rehabilitacyjnego przy ul. Kościelnej w Kosowie Lackim, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy naszej i sąsiednich gmin.

9. Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz Ośrodek Pomocy Społecznej informują, że w dniach 23 lutego (wtorek)i 25 lutego (czwartek)przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie Lackim od godz. 11.00 będą wydawane jabłka. Osoby zamieszkałe na terenie gminy Kosów Lacki proszone są o zgłoszenie się po odbiór owoców.