1. 16 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

2. 17 października, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

3. 18 października, we środę - święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia na różaniec, który zostanie ofiarowany w ich intencji.

4. 20 października, we czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego.

5. 22 października, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 97.Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

6. Również, 22 października, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

7. Także, w przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie Pani Justyny Składanowskiej z Kosowa Lackiego, matki trójki dzieci, która choruje na ostrą białaczkę szpikową. Bardzo prosimy o włączenie się w zbiórkę.

8. W najbliższą środę lub czwartek odbędzie się wycinka drzew na cmentarzu. Drzewa przeznaczone do wycinki są oznakowane. Prosimy, aby w tym rejonie, gdzie będą trwały prace, nie sprzątać grobów.

9. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Nowy Ratyniec – 4200 zł, Kosów – wpłaty indywidualne: ul. Kościelna – 200 zł, ul. Sportowa – 200 i 100 zł, ul. Małkińska – 500 zł i wpłata spoza parafii – 1000 zł, czyli razem - 6200 zł.

Dziękujemy także, mieszkańcom Gut za ofiarę w wysokości 700 zł na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie