1. 13 października, w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

2. Również, 13 października, w piątek po Mszy św. wieczornej – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

3. 14 października, w sobotę – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wychowawców, nauczycieli i pracowników szkół, które zostanie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy także dzieci, młodzież i rodziców do udziału we wspólnej modlitwie.

4. Przypominamy, że 14 października, w sobotę, w Łazówku odbędzie się diecezjalne czuwanie modlitewne Kół Żywego Różańca i innych wspólnot maryjnych.  Wyjazd pielgrzymów – w sobotę, 14 października o godz. 15.00 z parkingu przy plebanii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy, do 10 października, przyjmują Pani Maria Zalewska i Ks. Grzegorz.

5. 15 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja życia” będziemy obchodzili 23.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody przeznacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

Natomiast młodzież z KSM będzie rozprowadzać kremówki. Środki zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów udziału w rekolekcjach KSM.

6. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy pierwszy piątek miesiąca. Przez cały listopad będziemy także odmawiali tzw. różaniec „wypominkowy”.

7. Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

8. Zachęcamy do nabywania zniczy nagrobnych. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 10 zł/szt.

9. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Kosów – wpłaty indywidualne: ul. Gutowska – 200 zł, ul. Nowa – 200 zł, ul. Parkowa – 300 zł, ul. Słoneczna – 200 zł, Telaki – wpłata indywidualna: 200 zł, Żochy – wpłata indywidualna: 300 zł, czyli razem: 1400 zł.