26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od dzisiaj Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a kancelaria parafialna, po południu, będzie czynna od godz. 16.00 do godz. 16.45.

 

2. 2 października, w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 

3. 4 października, we środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

 

4. 5 października, we czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

5. Również, 5 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6. 6 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

7. 7 października, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca. Z tej okazji, w intencji wszystkich członków KŻR z naszej parafii, w najbliższą sobotę o godz. 17.00, zostanie odprawiona Msza św.

 

8. Także, 7 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.

 

9. W dniach 8 – 10 października, od przyszłej niedzieli do wtorku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo

Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. kan. Jacek Gołębiowski, proboszcz Parafii Świętego Krzyża w Płocku.

Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach, a Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone będą Księdzu Rekolekcjoniście, który, trzeba tu dodać, jest w trakcie budowy kościoła.

Szczegółowy program 40.godzinnego zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

10. 14 października, w sobotę, w Łazówku odbędzie się diecezjalne czuwanie modlitewne Kół Żywego Różańca i innych wspólnot maryjnych. Zachęcamy wszystkich członków kół różańcowych i chętnych parafian do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy, do 10 października, przyjmują Pani Maria Zalewska i Ks. Grzegorz 

11. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK: Intencja ewangelizacyjna – Za Synod. Módlmy się za Kościół, aby na wszystkich poziomach przyjął postawę słuchania i dialogu jako sposób życia, pozwalając prowadzić się Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

 

12. INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:

-o wspieranie modlitwą i dziełami miłosierdzia pracujących poza granicami naszej Ojczyzny,

-o rozwój Kół Różańcowych i potrzebne łaski dla ich członków,

-o pokój w naszej Ojczyźnie i za wschodnią granicą.

 

13. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Katarzynie Szymańskiej i Adrianowi Wilkowi, za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

14. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Kosów Lacki, ul. Nurska, Radosna i Targowa – 3650 zł, Kosów Lacki – Koło Gospodyń Wiejskich – 1000 zł, Kosów Lacki – wpłaty indywidualne: ul. Leśna – 10000 i 200 zł, ul. Mostowa – 200 zł, ul. Gutowska – 2x100 zł, ul. Pańska – 500 zł, ul. Polna – 50 zł, czyli w sumie – 11150 zł, Rytele Wszołki – 5370 zł, wsie – wpłaty indywidualne: Tosie (kolonia) – 100 zł, Chruszczewka – 4x100 zł, Guty – 2x100 zł, Telaki – 200 zł, czyli w sumie – 900 zł i wpłata spoza parafii – 200 zł. 

Dotychczas zebrano – 146 590 zł