NIEDZIELA
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W związku z trwającym remontem w kościele Msze św. wieczorne w dni powszednie (od jutra do odwołania) będą odprawiane o godz. 19.00!!! (szczególną uwagę na tę zmianę niech zwrócą osoby, które zamówiły Msze św. na godziny wieczorne!!!). Nie będzie też tradycyjnych nabożeństw przed Mszami św. Prace remontowe będą prowadzone do godz. 18.00, a następnie - kościół będzie przygotowywany do liturgii. W związku z tym, że kościół trzeba będzie sprzątać niemal codziennie, prosimy o kontakt w tej sprawie radnych lub sołtysów z poszczególnych miejscowości.

Ewentualne pogrzeby będą odprawiane w godzinach porannych. Gdyby ktoś zmarł w drugiej połowie tygodnia, to będziemy prosili, aby pogrzeb odbył się w sobotę.

W czasie remontu (szczególnie w pierwszej fazie, kiedy to będą zbijane tynki i przecierane ściany), będzie duże zapylenie w kościele, dlatego prosimy, aby osoby wrażliwe na kurz zakładały maseczki ochronne.

Kancelaria parafialna w dni powszednie, wieczorem, będzie czynna od godz. 18.00 do godz. 18.45.

2. Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

 

3. Jutro – uroczystość liturgiczna Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 9.00 i o godz. 19.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

 

4. Od jutra do najbliższej soboty, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia, na które będą składały się: Msza św. o godz. 19.00, a po niej - nabożeństwo majowe.

 

5. 23 maja, we czwartek  – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

6. 24 maja, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki wiernych.

7. Również, 24 maja, w piątek – Dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

 

8. 25 maja, w sobotę – Dzień modlitw o świętość życia kapłanów i 30.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane odbędą się w Drohiczynie. Początek - o godz. 11.00.

 

9. W przyszłą niedzielę, 26 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

10. Także, w przyszłą niedzielę, 26 maja o godz. 12.00 – rocznica I Komunii św., a po Mszy św. – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

 

11. Również, 26 maja, w przyszłą niedzielę – Dzień Matki.

 

12. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii św.: za porządki w kościele i wokół niego, za przygotowanie dekoracji, za piękne kwiaty i za dar ołtarza w postaci nowej sygnaturki.