1.       20 lipca, we czwartek – 4.Rocznica ingresu do katedry drohiczyńskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Ordynariusza drohiczyńskiego. Pamiętajmy, tego dnia w modlitwie o naszym Arcypasterzu.

2.       22 lipca, w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.

3.        25 lipca, we wtorek, w martyrologium rzymskim wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym, w przyszłą niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji będą także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Spodziewając się większej ilości pojazdów, zachęcamy, aby parkować je na placu wokół kościoła.

4.       W przyszłą niedzielę, 23 lipca, będziemy gościli w naszej parafii Ks. Prałata Stanisława Gębkę, kapłana Diecezji Częstochowskiej. W przeszłości m. in. proboszcza katedry w Częstochowie, a obecnie – misjonarza miłosierdzia. Ks. Prałat mimo, że przeszedł na emeryturę, to nie ustaje w pracy duszpasterskiej. Odwiedza liczne parafie w Polsce, głosi Słowo Boże i zdobywa środki na wsparcie działalności misyjnej w Kazachstanie, gdzie żyje wielu Polaków, potomków zesłańców z czasów stalinowskich. Po Mszach św. Ks. Prałat będzie zbierał ofiary do puszki, które następnie zostaną przekazane na działalność misyjną w Kazachstanie (głównie na budowę  sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje – wieś założona przez pierwszych polskich zesłańców z 1936 r.). Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

5.       Przypominamy, że w dniu 29 lipca br. organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej, który będzie przebiegał pod hasłem: „Z Maryją wierzymy w Kościół Chrystusowy”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. W programie zaplanowano również Koronkę do Miłosierdzia Bożego, różaniec i inne modlitwy. Odbędzie się także spotkanie z ks. Tadeuszem Soboniem, salezjaninem z Japonii. Planowany koszt przejazdu busem – 50 zł. Zapisy, do 20 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian, do wzięcia udziału w pielgrzymce.

6.       Na ręce Pani Marii Zalewskiej, dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty, które zdobią figurę Matki Bożej Fatimskiej.