34 NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

1.       Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący:

- poniedziałek – Henrysin, Zawady, Olszew,

- wtorek – Rytele Wszołki, Jakubiki,

- środa – Kosów Kolonie, ul. Parkowa, Mazowiecka, Tosie, Krupy,

- czwartek – Albinów, Tosie Kolonie,

- piątek – Kosów, ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna, Towarowa,

- sobota – Kosów, ul. Młyńska, Kwiatowa, Zacisze.

          Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.       21 listopada, w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

         

3.       22 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, kantorów, chórów kościelnych, scholi i kościelnych zespołów muzycznych.

 

4.       Także we wtorek, po Mszy wieczorowej, spotkanie Kręgu Biblijnego, w salce na plebanii.

         

5.       24 listopada, we czwartek – wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

 

6.       25 listopada, w piątek – wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto kolejarzy. Zapraszamy wszystkich kolejarzy na Mszę św. o godz. 17.00, która będzie sprawowana w ich intencji.

 

7.       W najbliższą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się Adwent. Jest to jednocześnie początek nowego Roku Liturgicznego.

 

8.       Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Polega ona na tym, aby dzisiaj pobrać (przy wyjściu z kościoła) ekologiczne torby i zgodnie z instrukcją znajdującą się na nich, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Tak przygotowane torby należy przynieść na plebanię do niedzieli, 27 listopada. Następnie z produktów, które zostaną przekazane, przygotowane będą paczki świąteczne dla osób ubogich i chorych. Niech ten gest miłosierdzia będzie żywym świadectwem naszej wrażliwości.

 

9.       Zachęcamy dzieci do nabywania kalendarza adwentowego „Boski adwent”. Kalendarz zawiera różnego rodzaju zadania na każdy dzień adwentu, które mają pomóc we właściwym przygotowaniu dzieci do świąt Bożego Narodzenia. Niektóre dni zawierają słodką niespodziankę w postaci czekoladki. Kalendarz jest cegiełką na dofinansowanie diecezjalnego Domu Dziecka RAFAEL, otwartego w kwietniu ubiegłego roku w Wyrozębach Podawcach. Cena kalendarza wynosi 10 zł/szt.