2. NIEDZIELA WIELKANOCNA

czyli Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia 2016 r.

1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego łaska odpustu zupełnego związana jest z dobrą spowiedzią i przyjętą Komunią świętą. Wskazane jest również praktyczne zaangażowanie w dzieła miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele charytatywne w parafii i diecezji. Zapraszamy dzisiaj do kościoła na godz. 15.00 – na specjalne nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia.

2. Jutro obchodzimy w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00, w kaplicach równolegle o 15.30. Jest to również Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

3. Również jutro na Mszy św. wieczornej młodzież z III klas gimnazjalnych otrzyma sakrament bierzmowania. Uroczystości będzie przewodniczył Ordynariusz drohiczyński Ks. Bp Tadeusz Pikus Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy rozpocznie się wyjątkowo o 17.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.00 do 18.00.

5. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Chrztu świętego na 10 kwietnia. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w sobotę po Mszy św. wieczornej. Następny termin chrztu to 8 maja. Wybierając kandydatów na rodziców chrzestnych pamiętajmy, że powinny to być osoby, które ukończyły 16 lat, przyjęły sakrament bierzmowania, są ludźmi wierzącymi i żyją według zasad wiary katolickiej. Osoby spoza naszej parafii powinny dostarczyć odpowiednie zaświadczenie ze swojej parafii.

6. We czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. W programie m.in. wybór nowego zarządu stowarzyszenia. Obecność obowiązkowa.

7. Akcja Katolicka zaprasza w sobotę 23 kwietnia na pielgrzymkę do Świętego Krzyża, Kałkowa i Kazimierza Dolnego. Koszt – 100 zł. Ilość miejsc ograniczona.