1. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego,27 marca 2016 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za błogosławiony czas Świętego Triduum Paschalnego i za jego wypełnienie w niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystość Wielkanocy Kościół świętuje przez osiem dni - aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez całą Oktawę. Dziękujemy Panu Kościelnemu za żmudną pracę przy przygotowaniu świątyni, Pani Henryce za przepiękne dekoracje kwiatowe. Dziękujemy całej służbie liturgicznej i uczestnikom procesji rezurekcyjnej – w szczególności zaś Druhom Strażakom i Harcerzom – za ich ofiarne czuwanie przy Grobie Pańskim, naszemu Chórowi parafialnemu wraz z Panem Organistą, wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa, którzy złożyli dar serca na potrzeby ubogich i na nasze prace w parafii – także tym, którzy ofiary zbierali. Bóg zapłać anonimowym darczyńcom! Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary.

2. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. w porządku niedzielnym, czyli: w kościele o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, w Rytelach-Wszołkach o 9.00 i w Chruszczewce o 11.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczonena potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

3. Módlmy się gorąco w intencji dzieci, które dzisiaj i w całym okresie wielkanocnym otrzymają łaskę Chrztu świętego.Następny termin to druga niedziela kwietnia (10.04).

4. Następna niedziela jest 2. niedzielą wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. Chcemy przygotować się do niej przez udział w nowennie do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęła się ona w Wielki Piątek i będzie trwała do soboty włącznie (w dni świąteczne po Mszy o godz. 10.00, natomiast w dni powszednie – po Mszy św. wieczornej). Zapraszamy do udziału w Godzinie Miłosierdzia - spotkamy się w kościele na wspólnej modlitwie o godz. 15.00!

5. Przyszła niedziela rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczonena cele charytatywne podejmowane przez Caritas.

6. W tym tygodniu przypadaI piątek i I sobota miesiąca. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną.

7. Przed dwoma laty (29.03.2014 r.) decyzją Ojca Świętego Franciszka ks. biskup Tadeusz Pikus, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, został mianowany ordynariuszem drohiczyńskim. Uroczysty ingres odbył się 25 maja. Polecajmy Bogu Ks. Bpa Tadeusza w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na kwiecień:

- o zażegnanie konfliktów w naszej Ojczyźnie, na świecie, w rodzinach i sąsiedztwie,

- o przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła i Ewangelii,

- o dobre przygotowanie i owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży.

9. We środę o 15.00 w kościele – spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem.

10. Rada Parafialna przekazuje tą drogą najlepsze świąteczne życzenia – z serdeczną modlitewną pamięcią – Kapłanom i Wiernym naszej Parafii oraz wszystkim Gościom.

11. Księża dziękują za przekazane w różny sposób wielkanocne życzenia i dar modlitwy.
W Roku Miłosierdzia i w 1050. r. Chrztu Polski Wam wszystkim, najdrożsi Siostry i Bracia, wypraszamy u Jezusa Zmartwychwstałego obfitość Bożych łask do życia zgodnego ze złożonymi przyrzeczeniami, do wielkodusznego udzielania bliźnim z darów, jakie Bóg w Was złożył, do radości płynącej z prawdziwej przyjaźni z Panem, który przychodzi do nas w sakramentach Kościoła! Chrystus żyje! Alleluja!