UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

NOWY ROK

1 stycznia 2016 r.

1. Z Maryją, Świętą Bożą Rodzicielką, weszliśmy w Rok Pański 2016. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź możemy zyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj – po Mszy św. o 10.00 – na plebanii spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej. Jutro – po Mszy św. wieczornej – spotkanie opłatkowe grup działających przy parafii.

3. W niedzielę o 9.15 – spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kółek Różańcowych.

4. Dzisiaj przypada I piątek – uczestnicząc we Mszy św. czynimy zadość praktyce I piątków miesiąca. Jutro I sobota. W niedzielę po Sumie adoracja Najśw. Sakramentu.

5. W 2015 roku Chrzest św. przyjęło 54 dzieci, sakrament małżeństwa połączył 24 pary, zmarły 94 osoby. Sakramentem bierzmowania ubogaconych zostało 52 młode osoby. Bogu niech będą dzięki za każde otrzymane dobro!

6. W minionym roku przeprowadziliśmy większość prac remontowych obejmujących kompleksową renowację ślusarki okiennej w kościele. W najbliższym czasie zostaną one dokończone. Opłaciliśmy faktury na ok. 900.000 zł. Trwa renowacja witraży. Będą one sukcesywnie wracać do świątyni. Środki na te prace pochodziły ze specjalnej zbiórki, z poczynionych wcześniej oszczędności, z ofiar składanych na tacę, przy okazji kolędy i indywidualnie. Musieliśmy również zaciągnąć kredyt bankowy i skorzystać z indywidualnych pożyczek. Ciągle istnieje perspektywa pozyskania środków unijnych. Jeśli tak się stanie, będziemy mogli praktycznie od razu spłacić wszelkie długi. Bóg zapłać wszystkim dotychczasowym Darczyńcom! Liczymy na dalszą pomoc.

7. Kolęda w najbliższym czasie:

Sobota (02.01)            - Albinów i część ul. Leśnej (1 ks.), Sitne, ul. Długa, Węgrowska i przyległe (1 ks.), Guty (2 ks.);

Niedziela (03.01)         - Henrysin (od 14.00 – 1 ks.);

Poniedziałek (04.01)    - Żochy (2 ks.), Chruszczewka (2 ks.);

Wtorek (05.01)           - Olszew (1 ks.), Rytele Wszołki (1 ks.).

8. Przypominamy, że 6 stycznia odbędzie się marsz zwany Orszakiem Trzech Króli. Ok. godz. 11.15 wyruszymy spod Szkoły Podstawowej w kierunku kościoła, by dotrzeć na Mszę św. o 12.00. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku!

W Roku Pańskim 2016 niech każdy człowiek doświadczy radosnego spotkania z Miłosiernym Bogiem i cieszy się Jego obfitym błogosławieństwem. Wpatrzeni w Matkę Najświętszą niosącą Dziecię Jezus i obdarowującą tym Skarbem ludzi, postanówmy, by dobro czynione codziennie stało się skutecznym sposobem dawania światu największej i najcenniejszej łaski, jaką jest Zbawiciel. Niech On nas wydobywa z wszelkich upadków. Niech napełnia nas mądrością i pokorą, hojnością i wielkodusznością, cierpliwością i stałością w wierze. Niech nowo narodzony Jezus pomoże nam ujrzeć w drugim człowieku bliźniego, który zawsze godzien jest naszej miłości!