NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

27 grudnia 2015 r.

1. We czwartek (31.12) zakończymy Rok Pański 2015. Zapraszamy na godz. 15.00 na nabożeństwo dziękczynne za łaski mijającego roku. Nie będzie Mszy św. o 17.00! Będzie możliwe modlitewne przywitanie Nowego Roku w naszym kościele. Początek o godz. 23.00.

2. W piątek (01.01) rozpoczniemy Rok Pański 2016, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Możemy tego dnia zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Jest to również dzień modlitw o pokój. Pamiętajmy, że uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest uroczystością obowiązującą, czyli jesteśmy zobowiązani w sumieniu do uczestnictwa we Mszy świętej!

3. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Uczestnicząc we Mszy św. w Nowy Rok i przyjmując Komunię św. czynimy zadość praktyce obchodzenia I piątków miesiąca. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną.

4. Spotkania opłatkowe:

- Rady Parafialnej – w piątek (01.01) po Mszy św. o 10.00;

Rycerstwa Niepokalanej, Chóru Parafialnego, Caritas, Akcji Katolickiej i działającej przy parafii Młodzieży - w sobotę (02.01) po Mszy wieczornej.

Serdecznie zapraszamy!

5. W następną niedzielę (03.01) o 9.15 w sali parafialnej – spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kółek Różańcowych.

6. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na styczeń:

- o błogosławieństwo Boże dla papieża Franciszka, bpa Tadeusza i kapłanów naszej diecezji,

- o błogosławieństwo Boże dla rodzin oczekujących potomstwa,

- o owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży.

7. Ofiary na remont okien złożone w kancelarii parafialnej – 1.000 zł. Bóg zapłać!

8. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Prosimy o potraktowanie tego spotkania z kapłanem w sposób ściśle religijny. Będzie czas na wspólną modlitwę, pobłogosławienie domu i mieszkańców, na krótką rozmowę o życiu religijnym rodziny. Na stole przykrytym białym obrusem powinien być ustawiony krzyż i dwie zapalone świece, Pismo św., naczynie z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy. Ofiary, które składamy przy okazji kolędy, są przeznaczone na potrzeby parafii (w tym roku na prace remontowe), nie są więc formą indywidualnego wynagradzania odwiedzającego nas księdza. Prosimy o przysłanie po księży pojazdów. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (początek o godz. 9.00):

Wtorek (29.12)           - Telaki – wieś (3 księży), Łomna (1 ksiądz);

Środa   (30.12)           - Telaki – kolonie (2 ks.), Tosie (1 ks.), Krupy (1 ks.);

Czwartek (31.12.)       - Nowa Maliszewa (1 ks.), Stara Maliszewa (1 ks.), Nowa Wieś (2 ks.);

Sobota (02.01.2016)   - Albinów i część ul. Leśnej (1 ks.), Sitne, ul. Długa, Węgrowska i przyległe (1 ks.), Guty (2 ks.);

Niedziela (03.01)         - Henrysin (od 14.00 – 1 ks.);

Poniedziałek (04.01)    - Żochy (2 ks.), Chruszczewka (2 ks.);

Wtorek (05.01)           - Olszew (1 ks.), Rytele Wszołki (1 ks.).

9. Wszystkim Gościom, którzy będą już wracać po Świętach do swoich domów, życzymy spokojnej i bezpiecznej podróży!