1. 18 września, w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

2. 20 września, we środę – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

3. 21 września, we czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

4. 22 września, w piątek, z okazji 160.Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, w Kosowie Lackim odbędą się uroczystości upamiętniające Feliksa Bartczuka, powstańca styczniowego i żołnierza Armii Krajowej. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w intencji ppor. Feliksa Bartczuka i powstańców styczniowych z regionu, a następnie będą kontynuowane na cmentarzu parafialnym (poświęcenie pomnika nagrobnego) i w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Organizatorem uroczystości jest Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim, pod honorowym patronatem Senatora RP Waldemara Kraski i Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Lublinie.

5. 23 września, w sobotę – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jest to szczególny Patron naszej parafii, gdyż w ołtarzu, na którym sprawowana jest Msza św. wmurowane są relikwie tego świętego.

6. 24 września, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7. Serdecznie dziękujemy delegacji z Miasta i Gminy Kosów Lacki, na czele z Panem Burmistrzem Janem Słomiakiem oraz delegacji ze Starej i Nowej Maliszewy, za reprezentowanie naszej parafii z wieńcem na Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się 9 września br. w Łubinie Kościelnym.

8. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Kosów Lacki, ul. Nowa – dodatkowo 400 zł, czyli w sumie 9670 zł, Kosów Lacki, ul. Polna, Jasna i Ogrodowa – 4510 zł, Kosów Lacki, ul. Młynarska, Zacisze i Hulidów – 7450 zł, Kosów Lacki – Osiedle Centrum, ulice: Wolności, Słoneczna, Sadowa, Pańska, Piękna, Dolna, Krótka, Łąkowa i Szkolna – 10200 zł, Kosów-Sitne – 4650 zł, Kosów Lacki, ul. Kolejowa, Towarowa, Energetyczna, Nadrzeczna – 6400 zł, Albinów i część ul. Leśnej – 3920 zł, Trzciniec Duży – dodatkowo 100 zł, czyli w sumie 3700 zł, Zaleś – dodatkowo 100 zł, czyli w sumie 1500 zł i ofiary indywidualne w wysokości: 1000 zł, 500 zł, 200 zł, 2x100 zł i 50 zł, czyli w sumie 1950 zł.