UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.      Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.

2.        5 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

3.      Również, 5 czerwca, w poniedziałek, przypada 32.Rocznica utworzenia przez papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

4.      8 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa.

Prosimy o przygotowanie czterech tradycyjnych ołtarzyków.

Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 10.00.

5.      10 czerwca, w sobotę, przypada 24. Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.

W związku z tym, w dniu 10 czerwca w Drohiczynie odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Wspólnot. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. o godz. 15.00

Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.