NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1.       Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

 

2.        Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 18.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

 

3.       31 maja, we środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

4.       1 czerwca, we czwartek  – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

          Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5.       Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odbywały się po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po Mszy św. o godz. 10.00.

          Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach przydrożnych i w domach prywatnych.

 

6.        1 czerwca, we czwartek – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo czerwcowe, które będzie ofiarowane w ich intencji.

 

7.       2 czerwcapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

8.       3 czerwca, w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, pierwszych męczenników afrykańskich (Uganda).

 

9.       Również, 3 czerwcapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

10.     W przyszłą niedzielę, 4 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy.

Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4 czerwca, to także pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna.

 

11.     Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z oferty wakacyjnej Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy Diecezji Drohiczyńskiej. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń lub można je uzyskać w kancelarii parafialnej.

 

12.     Instytut „Niedziela” wydaje kolejny tytuł: „MAGAZYN. Kościół. Dziedzictwo. Ojczyzna”. Pismo będzie się ukazywało raz na kwartał. Osoby zainteresowane tym czasopismem proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

 

13.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC CZERWIEC: Intencja Ewangelizacyjna – O zniesienie tortur. Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin.

 

14.     INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ NA MIESIĄC CZERWIEC:

-o wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zło;

-za nowo wyświęconych kapłanów;

-o miłość i wierność dla małżonków.