4 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       31 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

 

2.       2 lutego, we czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30 .

Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami.

Gromnice można dzisiaj nabyć u młodzieży z KSM w cenie 15 zł za parę.

W czasie Mszy św. wieczornej we czwartek zostaną poświęcone modlitewniki, a następnie rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

          2 lutego obchodzony jest także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.

          2 lutego, to również pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

         

3.       3 lutego, w piątek – w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W związku z tym, po każdej Mszy św., odbędzie się błogosławieństwo osób z chorobami gardła. Jednocześnie, jest to dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.

 

4.       Również, 3 lutegopierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

5.       4 lutegopierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

6.       5 lutego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

          Także, 5 lutego, w przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

          Natomiast o godz. 9.25 – konferencja formacyjna dla członków Kół Żywego Różańca.

7.        PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc luty: Intencja powszechna – Za parafie. Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.

 

8.       INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ na miesiąc luty:

-o dar cierpliwego znoszenia cierpienia dla chorych i ich opiekunów;

-o dobro społeczne i poszanowanie godności człowieka od poczęcia do naturalnego końca;

-o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.