NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.       Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

2.       Również, dzisiaj przypada 31.Rocznica utworzenia przez papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

3.       Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 18.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

4.        8 czerwca, we środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

5.        9 czerwca, we czwartek  – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6.       10 czerwca, w piątek - 23.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.

W związku z tym w dniach 10 – 11 czerwca w Drohiczynie, pod hasłem: „Błogosławieni uBOGAceni”, odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Wspólnot. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

7.       11 czerwca, w sobotę – święto św. Barnaby, apostoła.

8.       W przyszłą niedzielę, 12 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy.

Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

9.       W dnach 12 – 14 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Biskup Piotr Sawczuk, Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej. Wizytacja rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Po niej odbędzie się spotkanie z grupami formacyjno- modlitewnymi i charytatywnymi. Następnie - Msza św. o godz. 12.00. Po tej Mszy św. – spotkanie z Radą Parafialną. Po południu, na godz. 15.00, zapraszamy na modlitwy w intencji zmarłych, na cmentarzu parafialnym.

W związku z wizytacją, nabożeństwo czerwcowe w przyszłą niedzielę zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej.

10.     Z dniem 1 czerwca nastąpiła zmiana na stanowisku kościelnego i grabarza. Po rezygnacji Pana Michała Poślady, nowym kościelnym i grabarzem został Pan Michał Flak.

11.     Dziękujemy nowożeńcom Katarzynie i Łukaszowi Zalewskim za kwiaty do dekoracji kościoła.