7 NIEDZIELA WIELKANOCY
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.       31 maja, we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia kończymy odprawianie nabożeństw majowych.

2.       1 czerwca, we środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

3.       Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odbywały się po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie.

Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach przydrożnych i w domach prywatnych.

4.        1 czerwca, we środę – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo czerwcowe, które będzie ofiarowane w ich intencji.

5.        2 czerwca - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

6.       3 czerwca, w piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, pierwszych męczenników afrykańskich (Uganda).

7.       Również, 3 czerwcapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

8.       4 czerwcapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

9.       5 czerwca, w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie zakończenie Okresu Wielkanocnego w Roku Liturgicznym.

10.     Także, 5 czerwca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna.

11.     Parafia Ceranów zaprasza na Jerycho Różańcowe, które będzie się odbywało w dniach 5 – 12 czerwca br. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

12.     Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc czerwiec: Intencja Ewangelizacyjna – Za rodziny. Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

13.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc czerwiec:

-o pokój w Ukrainie i w naszej Ojczyźnie;

-o wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy bluźnierstwa i profanacje;

-za nowo wyświęconych kapłanów.