4 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, rozpoczyna się 59.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, a także – kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

2.        9 maja, w poniedziałek – uroczystość liturgiczna św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3.       Również, 9 maja rozpoczynamy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw w najbliższym tygodniu będzie następujący:

-9 maja       - o godz. 15.00 – Nowa Wieś;

- o godz. 15.00 – Łomna;

-10 maja     - o godz. 15.00 – Rytele Wszołki;

- o godz. 15.00 – Chruszczewka;

-11 maja     - o godz. 15.00 – Guty;

- o godz. 15.00 – Żochy;

-12 maja     - o godz. 15.00 – Olszew;

- o godz. 15.00 – Grądy;

-13 maja     - o godz. 15.00 – Zawady;

- o godz. 15.00 – Jakubiki;

-14 maja     - o godz.   9.00 – Kosów-Sitne, ul. Długa, ul. Węgrowska,

ul. Spacerowa i przyległe;

-o godz.    9.00 – Kosów-Albinów, ul. Leśna, ul. Piaskowa

i ul. Małkińska.

Wracamy do układu nabożeństw sprzed pandemii, a więc w ich skład będzie wchodziła Msza św. i tradycyjna procesja.

Cały program poświęcenia pól znajduje się na tablicy ogłoszeń.

4.        12 maja, we czwartek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym, w kościele odbędzie się projekcja filmu pt. „Fatima”. Jest to najnowsza produkcja ukazująca objawienia Matki Bożej z 1917 r. Film może być doskonałym wprowadzeniem do tegorocznych Nabożeństw Fatimskich. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

5.       13 maja, w piątek – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Fatimskich.

6.       14 maja, w sobotę – święto św. Macieja, apostoła.

7.        15 maja, w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00, w salce na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

8.         Informujemy, że w dniach 3 - 4 czerwca br., pod hasłem: „Uczynić Różaniec modlitwą wszystkich”, organizowany jest wyjazd na Jasną Górę do Częstochowy na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Koszt – 85 zł. Zapisy, do 22 maja, przyjmują: Ks. Grzegorz lub Pani Maria Zalewska.

9.       Bóg zapłać, za ofiarę w wysokości 500 zł na renowację drzwi w kościele.