3 NIEDZIELA WIELKANOCY

 

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Pokój temu domowi” (Łk 10,5), obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Jezus stanął pośród nich i rzekł: Pokój wam. (por. Łk 24,36). To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.

          Dzień dzisiejszy jest także VI Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego.

 

2.        Również, dzisiaj rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa majowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa także w miejscowościach poza kościołem.

 

3.       2 maja, w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

4.        Także, 2 maja, w poniedziałek - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy, aby w duchu patriotyzmu i poczucia więzi narodowej, przyozdobić swoje domy biało-czerwoną flagą.

          Z tej okazji odbędzie się także VII Bieg Flagi. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

5.       3 maja, we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, a jednocześnie – 231.Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

          O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Strażaków, a po niej nastąpi złożenie kwiatów przy pomnikach. Po uroczystościach, w MGOK, odbędzie się przedstawienie pt. „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem”.

 

6.       4 maja, we środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Swoją modlitwą wyraźmy wdzięczność strażakom, którzy pełnią jakże odpowiedzialną i niebezpieczną służbę.

 

7.        5 maja - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

8.       6 maja, w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

9.       Również, 6 majapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

10.     7 majapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

11.     Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 8 maja, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

 

12.     Z dużym wyprzedzeniem informujemy, że uroczystość I Komunii św. w roku 2023, w naszej parafii, odbędzie się 21 maja o godz. 10.00.

 

13.     Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj: Intencja powszechna – O wiarę dla młodych. Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się w służbie.

 

14.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc maj:

-o pokój w Ukrainie i w naszej Ojczyźnie;

-o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

-o owoce Synodu;

-za pomagających uchodźcom.

 

15.     Jak można zauważyć, od pewnego czasu prowadzone są prace przy renowacji drzwi do kościoła. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami w komunikacji. Prace potrwają do końca czerwca. Prosimy o wyrozumiałość.

          Jednocześnie, składamy podziękowanie Osobie, która chciała zachować anonimowość, za ofiarę na renowację w wysokości 5 tys. zł.