3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.       Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. wieczornej, odbędzie się KONCERT pt. „OGRODZIE OLIWNY. Tradycyjne i nowe pieśni pasyjne” w wykonaniu MACIEJA MIECZNIKOWSKIEGO. Serdecznie zapraszamy.

2.       Od 19 – 25 marca trwa II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

3.       23 marca, we środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

4.        24 marca, we czwartek – dzień wspomnienia Misjonarzy Męczenników.

5.        Również, 24 marca, we czwartek – Narodowy Dzień Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

6.        Także, 24 marca, we czwartek – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

7.        W dniach 25 -27 marca, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.

Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. prałat prof. dr hab. Tadeusz Syczewski, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W związku z rekolekcjami, a co się z tym wiąże, dużą ilością osób korzystających z sakramentu pojednania, informujemy, że czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (czyli w bieżącym roku od 2 marca do 12 czerwca). Przystąpienie, więc do spowiedzi i Komunii św. w czasie rekolekcji, będzie wypełnieniem jednego z Przykazań Kościelnych.

Prosimy także, aby osoby słabo słyszące spowiadały się w zakrystii.

8.       25 marca, w piątek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według porządku rekolekcyjnego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia.

Z racji uroczystości, w najbliższy piątek, nie obowiązuje post.

9.       W nocy, z soboty na niedzielę, z 26 na 27 marca, przechodzimy na czas letni. Prosimy, wziąć to pod uwagę, planując udział we Mszy św.

Jednocześnie informujemy, że zmiana godziny odprawiania Mszy św. wieczornej i pracy kancelarii po południu nastąpi w dniu 1 kwietnia.

10.     8 kwietnia, w piątek, odbędzie się w naszej parafii Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznę się ona Mszą Świętą o godzinie 19:00 w kościele parafialnym. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozesłanie uczestników.

Trasa Drogi Krzyżowej rozpoczyna się i kończy w naszym kościele i wiedzie przez następujące miejscowości: Kosów, Wólka Okrąglik, Jakubiki, Krupy, Tosie, Kosów. Zakończenie - przewidywane jest na godz. 22.30 (w zależności od tempa pokonywania trasy). Na szlak pątniczy warto zabrać krzyż (mały, drewniany), kamizelkę odblaskową, oświetlenie, różaniec oraz coś do picia.

Podczas trwania Drogi Krzyżowej w kościele będzie się odbywała adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chętnych do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i adoracji Najświętszego Sakramentu, prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

Szczegółowe informacje na ten temat będzie można znaleźć na facebook¢u:  wydarzenie „Nocna Droga Krzyżowa”.

11.     Na wtorek, 12 kwietnia, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 10 kwietnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.