2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.       Dzisiaj, przypada 9.Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

 

2.       17 marca, we czwartek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie chóru parafialnego.

 

3.        19 marca, w sobotę – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji mężczyzn. Zapraszamy, mężczyzn na Drogę Krzyżową, w przeddzień 18 marca, która będzie ofiarowana w ich intencji.

 

4.       W przyszłą niedzielę, 20 marca, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się KONCERT pt. „OGRODZIE OLIWNY. Tradycyjne i nowe pieśni pasyjne” w wykonaniu MACIEJA MIECZNIKOWSKIEGO. Artysta już dwukrotnie koncertował w naszej parafii (koncert kolęd i koncert patriotyczny). Teraz będziemy mogli Go zobaczyć i usłyszeć w nowej odsłonie – MELODIE WIELKOPOSTNE. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

5.        Jeszcze raz informujemy, że w remizie strażackiej prowadzona jest zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Taka sama zbiórka rozpoczyna się także w Szkole Podstawowej.

          Nadal też, prowadzone są w kancelarii parafialnej, zapisy rodzin, które chciałyby przyjąć do swoich domów uchodźców z Ukrainy.

 

6.       Serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Dębskiemu z Gut za ułożenie, po obniżonych kosztach, kostki brukowej przy wjeździe na plac przykościelny.

          Jednocześnie prosimy, aby karawany w czasie pogrzebów i samochody ślubne wjeżdżały na plac kościelny bramą od ul. Nurskiej i zatrzymywały się przed drzwiami kościoła. Pozwoli to na odblokowanie ruchu na ul. Kościelnej.