Ogłoszenia duszpasterskie 21 kwietnia 2024

4 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiaj, pod hasłem: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”, rozpoczyna się 61.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, a także – kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

2. 23 kwietnia, we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. 25 kwietnia, we czwartek - święto św. Marka Ewangelisty.

Jest to jednocześnie dzień imienin Pana Organisty. Pamiętajmy o naszym Solenizancie w modlitwach.

4. 28 kwietnia, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci z klas czwartych i ich rodziców w sprawie przygotowania do rocznicy I Komunii św., która będzie obchodzona 26 maja, o godz. 12.00

5. W dniach 31 maja – 1 czerwca planowany jest wyjazd na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Koszt – ok. 200 zł (zawiera przejazd autokarem i nocleg).

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich, które odbędzie się 1 czerwca. Koszt – 170 zł. Szczegółowe informacje odnośnie do wyjazdu można uzyskać u ks. Grzegorza.

7. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Kosowa Lackiego, z ul. Spacerowej – 300 zł, KŻR Mężczyzn z Telak – 100 zł, z Żoch – 40 zł, spoza parafii – 120 zł.

Ogłoszenia duszpasterskie 14 kwietnia 2024

3 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiaj, pod hasłem: „Biblia w rodzinie”, obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Powołani do Wspólnoty - KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.

Dzień dzisiejszy jest także VIII Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego.

2. 21 kwietnia, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

3. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Kosowa Lackiego, z ul. Słonecznej – 500 zł i z Tosi – 500 zł.

Ogłoszenia duszpasterskie 7 kwietnia 2024

2 NIEDZIELA WIELKANOCY
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. 8 kwietnia, w poniedziałek – uroczystość liturgiczna Zwiastowania Pańskiego. Msze św. – o godz.: 7.00, 7.30 i 18.00

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Również, 8 kwietnia, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

3. 13 kwietnia, w sobotę - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Modlimy się w intencji ofiar ludobójstwa sowieckiego z 1940 r. oraz tych, którzy zginęli przed czternastoma laty, 10 kwietnia, w katastrofie lotniczej, w Smoleńsku.

4. Także, 13 kwietnia o godz. 3.30, z parkingu przy plebanii – wyjazd na pielgrzymkę do Markowej, Strachociny, Komańczy i Kalwarii Pacławskiej.

5. 14 kwietna, w przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Polski (obchodzone od 2019 r.).

6. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Justynie Zakrzewskiej i Tomaszowi Stelmachowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

7. Bóg zapłać za ofiarę na remont kościoła: z Kosowa Lackiego, z ul. Targowej – 1000 zł.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na zadanie Renowacja zabytkowego kościoła w Kosowie Lackim

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim informuje, że w prowadzonym postępowaniu na zadanie Renowacja zabytkowego kościoła w Kosowie Lackim wybrano do realizacji zamówienia najkorzystniejszą ofertę.