29. NIEDZIELA ZWYKŁA

16 października 2016 r.

1. W następną niedzielę (23.10) rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby misyjne Kościoła.

2. We wtorek (18.10) - w liturgiczne święto św. Łukasza - modlitwą otoczymy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i całą Służbę Zdrowia.

3. 25.10.2009 r. w naszym kościele uroczyście zawiesiliśmy Obraz Jezusa Miłosiernego. Zobowiązaliśmy się do odmawiania w każdy piątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. Uprzedzając kolejną rocznicę tego wydarzenia, w przyszłą niedzielę – w Godzinie Miłosierdzia (15.00 – 16.00) – zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

4. Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Nie zapomnijmy zatroszczyć się o groby zaniedbane. Pamiętajmy o wrzucaniu śmieci do kontenerów. Prosimy o dekorowanie grobów naturalnymi kwiatami i o umiar w ilości zapalanych zniczy.

5. W kancelarii parafialnej można złożyć kartki wypominkowe.

6. Znicze Caritas możemy nabyć przed kościołem (po 5 zł). Jest to forma dobrego uczynku na rzecz ubogich, a tym samym wsparcie duchowe dla naszych zmarłych.

7. Bóg zapłać za ofiary na remont witraży złożone w kancelarii parafialnej – 1.400 zł. Wczoraj zostały zamontowane w prezbiterium dwa odnowione witraże. Należność została uregulowana. Dziękujemy także za zbiórkę jesienną na Seminarium: Jakubiki – 420 zł.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Ewie Młynarskiej i Andrzejowi Stanisławowi Zalewskiemu – za ofiarę na kwiaty i na remont kościoła.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 zapraszamy na krótkie spotkanie dzieci z kl. IV i ich rodziców.

10. Ks. Biskup odwołał z naszej parafii Ks. Marcina Kuśmirka. Dziękujemy za jego posługę i polecamy Ks. Marcina gorącej modlitwie wiernych.

11. Dzisiaj – w ramach corocznych badań statystycznych – przeprowadzane jest liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii świętej.

12. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje mieszkańców powiatu sokołowskiego o naborze wniosków w ramach poddziałania 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej typ operacjiRozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych. Nabór będzie trwał od 31.10 do 29.11.2016 r., natomiast szkolenie dotyczące warunków, trybu przyznawania oraz pomocy finansowej przewidziane jest na 19 października w godz. 10.00 – 12.00 w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy.