14. NIEDZIELA ZWYKŁA

3 lipca 2016 r.

1. Dzisiaj jest niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie, a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. W tym tygodniu mamy I czwartek miesiąca. Będziemy modlić się o nowe, święte powołania do służby Bożej – zwłaszcza z naszej parafii.

3. 10 lipca przypada 22. r. konsekracji biskupiej Ks. Bpa Seniora Antoniego P. Dydycza. Módlmy się o pomoc Ducha Świętego w Jego posługiwaniu w diecezji i poza jej granicami.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w sali parafialnej.

5. W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby diecezjalne.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na kościół: w kancelarii – 600 zł.

7. Narzeczeni mogą skorzystać z katechez przedmałżeńskich w parafii Zembrów: I część 30-31.07, II część 13-14.08.2016 roku. Zgłoszenia telefoniczne: 693 802 204.

8. Przypominamy, że nasze Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało kalendarz ścienny na 2017 rok, ukazujący tym razem Świętych i Błogosławionych Diecezji Drohiczyńskiej. Zachęcamy Parafian i Gości do nabycia kalendarza – cena: 5 zł/egz. Jest to symboliczna cegiełka ofiarowana na Seminarium.

9. Rozpoczął się okres letni. Przypominamy o przychodzeniu do kościoła w stroju kompletnym i skromnym. Apelujemy o wchodzenie do wnętrza świątyni: miejsca wystarczy dla wszystkich! Zatroszczmy się o czystość swej duszy, byśmy w każdą niedzielę i święto mogli przyjąć Jezusa Eucharystycznego do swego serca!

10. Zachęcamy do skorzystania z oferty nauki po ukończeniu gimnazjum w kosowskim Zespole Szkół: w Liceum Ogólnokształcącym lub Zasadniczej Szkole Zawodowej. Zalety to m.in.: piękny, nowoczesny budynek, optymalna liczebność klas, bogato wyposażone pracownie przedmiotowe, doskonała baza sportowa, duży wybór zajęć pozalekcyjnych… Przy rekrutacji do klasy mundurowej i klasy „ogólnej” brane są pod uwagę oceny z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i wychowania fizycznego. Zasadnicza Szkoła Zawodowa przygotowuje mechaników pojazdów samochodowych, elektryków, kucharzy. Całość oferty uwidoczniona jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Zespołu Szkół: www.lo.kosowlacki.pl. Kontakt telefoniczny: 25/781-03-34, 660-302-536.