2. NIEDZIELA ZWYKŁA

17 stycznia 2016 r.

1. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (por. 1 P 2, 9). Błagajmy Boga o dar jedności chrześcijan na świadectwo dla świata tak bardzo podzielonego i pełnego konfliktów.

2. Zakończyliśmy już wizytę duszpasterską. W tym tygodniu możemy dotrzeć do osób, których nie było w domu w czasie kolędy, a które chcą jeszcze zaprosić kapłana, by pobłogosławił dom. Postaramy się też – tradycyjnie – odwiedzić zakłady pracy. Czekamy na zgłoszenia. W następną niedzielę przedstawimy krótkie podsumowanie tegorocznej kolędy.

3. We czwartek (21.01) przypada Dzień Babci, a w piątek (22.01) – Dzień Dziadka. Do żyjących spieszmy z naszą życzliwością, serdecznymi życzeniami i modlitwami w ich intencji. Dla zmarłych błagajmy o wieczną nagrodę w niebie.

4. W sobotę (23.01) o godz. 10.00 w gmachu WSD w Drohiczynie odbędzie się spotkanie świąteczne zelatorek i zelatorów dekanalnych, parafialnych i księży opiekunów Kółek Żywego Różańca oraz rodzin misjonarzy z naszym Ks. Biskupem Tadeuszem Pikusem. Serdecznie zapraszamy!

5. Ze względu na to, że 31 stycznia będą już ferie zimowe, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy dzieci na adorację Dzieciątka Jezus. Będzie to symboliczne pożegnanie żłóbka.

6. Najbliższy termin Chrztu św. dzieci to niedziela 7 lutego o godz. 10.00. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu.

7. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza w następną niedzielę o godz. 14.00 na Maraton jasełkowo-kolędowy. W programie są m.in.: jasełka w wykonaniu uczniów kosowskiej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, kolędy śpiewane przez dzieci, młodzież i seniorów – działających przy M-GOK. Ponadto będzie można obejrzeć wystawę świątecznych talerzy ze zbiorów kolekcjonerskich p. Jacka Omieciucha.

8. Niedawno dotarły do nas życzenia świąteczne, które przesłał pracujący w Kamerunie ks. Marek Siekierko. Gościliśmy go w naszej parafii w czasie wakacji, składaliśmy też ofiary na wsparcie jego misyjnej pracy. Ks. Marek napisał: Bóg się rodzi, a z Nim rodzą się miłość, pokój, nadzieja, wiara. Niech one zagoszczą w Twym sercu, Czcigodny Księże Tomku oraz w Sercach Twoich wspaniałych Parafian. Wdzięczny Ks. Marek – Kamerun.

9. Bóg zapłać za ofiary na nasze remonty: w kancelarii parafialnej i przy okazji kolędy złożono 2.350 zł. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe.