NIEDZIELA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Od 1 kwietnia Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00, a kancelaria parafialna w dni powszednie, po południu, będzie czynna w godz. 17.00 – 17.45.

 

2. Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. UWAGA: Msza św. wieczorna – o godz. 18.00!!!

Również jutro, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili przez osiem dni. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oktawy wielkanocnej.

Poszczególne dni tygodnia po Zmartwychwstaniu Pańskim mają rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

4. 4 kwietnia - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5. 5 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

6. 6 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

6 kwietnia, w sobotę, przypada także 11.rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy, tego dnia w modlitwie, o naszym Pasterzu.

 

7. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się 80.Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na dzieła charytatywne.

Zapraszamy też na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione w naszym kościele o godz. 15.00.

8. Również, 7 kwietnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

9. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc kwiecień: Intencja powszechna – O docenianie roli kobiet. Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

 

10. INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ na miesiąc kwiecień:

-za naszą Ojczyznę i jedność w społeczeństwie;

-o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

-o Miłosierdzie Boże i łaskę nawrócenia dla prześladowców Kościoła Świętego.

 

11. Składam (Ks. proboszcz składa) bardzo serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli w przygotowaniu oraz przebiegu Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:

-Księżom Wikariuszom – za przygotowanie dekoracji, służby liturgicznej i posługę duszpasterską,

-Panu Kościelnemu – za przygotowanie kościoła i pomoc przy przygotowaniu dekoracji oraz inne prace,

-Panu Organiście, Chórowi parafialnemu, Lektorom, Kantorkom i Ministrantom – za oprawę liturgiczną,

-Bieli procesyjnej – za udział w procesji rezurekcyjnej,

-Druhnom i Druhom Strażakom – za pełnienie warty przy Grobie Pańskim i czynny udział w procesji rezurekcyjnej,

W sposób szczególny, dziękuję  tym, którzy znaleźli czas na adorację Najświętszego Sakramentu i tym, którzy w czasie Triduum Sacrum skorzystali z sakramentu pojednania.

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w wydarzeniach Paschy Jezusa Chrystusa, dziękuję za piękną postawę modlitewną.

Życzę, aby blask poranka wielkanocnego napełniał Wasze życie radością, nadzieją i sensem.

Dziękuję również wszystkim: Osobom indywidualnym, Instytucjom i Zakładom pracy, którzy skierowali życzenia świąteczne do parafii.

 

12. Bóg zapłać za ostatnią ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: Nowa Maliszewa – 400 zł.