1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. 22 lutego, we czwartek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Modlimy się w intencji Kościoła i Ojca św. Franciszka.

 

2. 25 lutego, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

 

3. Na środę, 27 marca, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 24 marca zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

4. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej włącza się w coroczną, ogólnopolską akcję pod nazwą Jałmużna Wielkopostna. Akcja skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, ale zapraszamy do niej także dorosłych. W związku z tym w parafiach naszej diecezji rozprowadzane są skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu będzie można składać drobne ofiary. Zostaną one przeznaczone na pomoc w leczeniu osób starszych. Zebrane ofiary złożymy przy ołtarzu w Niedzielę Palmową.

Zachęcamy także, do nabywania czekoladowych baranków wielkanocnych. Dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie przeznaczony przez „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej na pomoc najbardziej potrzebującym. Baranki są w cenie 14 zł/szt.

 

5. 9 marca, w sobotę, w Zembrowie odbędzie się Dzień Skupienia dla kobiet. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

6. 22 marca, z piątek, odbędzie się w naszej parafii Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o godzinie 19:00 w kościele parafialnym. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozesłanie uczestników. 

Trasa Drogi Krzyżowej, która wynosi 15 km, rozpoczyna się i kończy w naszym kościele i wiedzie przez następujące miejscowości: Kosów Lacki, Łomna, Telaki, Trzciniec Duży, Trzciniec Mały, Kosów Lacki

Podczas trwania Drogi Krzyżowej w kościele będzie się odbywała adoracja Najświętszego Sakramentu. 

Chętnych do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i adoracji, prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na facebooku:  wydarzenie „Nocna Droga Krzyżowa”. 

7. Z radością i satysfakcją informujemy, że ministranci z naszej parafii zdobyli pierwsze miejsce na diecezjalnym turnieju piłkarskim, który odbył się wczoraj, 17 lutego, w Bielsku Podlaskim, a tym samym awansowali na Mistrzostwa Polski w Łodzi.

 

8. Informujemy, że na tablicy ogłoszeń znajduje się protokół z rozliczenia balu charytatywnego, który odbył się 3 lutego br. w Kosowie Lackim.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Kosowa, z ul. Parkowej: 1000 zł i z ul. Polnej: 100 zł.