1. Decyzją Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego, ks. Tomasz Łapiński został zwolniony z funkcji wikariusza Parafii Kosów Lacki, a na jego miejsce mianowany ks. Karol Lipczyński. Ks. Tomaszowi dziękujemy za czteroletnią pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Jednocześnie, bardzo serdecznie witamy ks. Karola i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w nowej parafii.

2. 28 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

3. 29 sierpnia, we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. 31 sierpnia, we czwartek – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.

5. Od 1 września zostaje wznowione odprawianie Mszy św. rano, o godz. 7.30.

6. 1 września – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

7. Również, 1 września, w piątek, przypada 84.Rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

8. 2 września – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

9. 3 września - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

10. Także, 3 września, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 – spotkanie Rady Parafialnej.

11. W ostatnim czasie zostało zmodernizowane nagłośnienie w kościele. Do nagłośnienia ogólnego został podłączony chór. Wymieniono także  mikrofon w miejscy przewodniczenia. Zainstalowano też nowe głośniki na ścianie frontowej i dodano - wokół kościoła. Modernizacja nagłośnienia znacznie poprawiła jakość dźwięku i nagłośniła teren wokół naszej świątyni. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 22 tys. 500 zł i został pokryty ze środków własnych parafii.

12. Serdecznie dziękujemy: Pani Wiesławie Zakrzewskiej za ufundowanie nowej chorągwi procesyjnej do kaplicy w Rytelach Wszołkach, Państwu Ewie i Waldemarowi Kraskom – za piękną puszkę na komunikanty oraz nowożeńcom – Annie Jurkowskiej i Rafałowi Zębrowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary na remont Kościoła: Zawady – 3100 zł, Stara Maliszewa – 2800 zł, ofiary indywidualne na łączną sumę – 400 zł.