31. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

2 listopada 2014 r.

1. Dzisiaj Dzień Zaduszny.Po Sumie procesja żałobna wokół kościoła. Możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny lub kaplicę i modląc się w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz iWierzę w Boga).

2. W przyszłą niedzielę (09.11) na Mszy św. o 10.00 będzie uroczysty Chrzest św. dzieci. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w sobotę ok. 17.40.

3. We wtorek (04.11) - wspomnienie św. Karola Boromeusza. Módlmy się w tym dniu szczególnie mocno w intencji Ks. Karola – z okazji jego imienin.

4. We czwartek – I czwartek miesiąca. Nie będzie Godziny świętej, ponieważ odmawiany jest na cmentarzu Różaniec za zmarłych. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. W piątek – I piątek miesiąca. Uczcimy wtedy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Kto w ostatnim czasie skorzystał ze spowiedzi, nie musi powtórnie przystępować do sakramentu pokuty, chyba że popełnił jakiś poważny grzech. Istotą jest pełne uczestnictwo we Mszy św., czyli gorliwe słuchanie Słowa Bożego i przyjęcie Komunii świętej.

6. W przyszłą niedzielę (09.11) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki LaterańskiejMatki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata.

7. Druga niedziela listopada to VI Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będziemy się modlić za chrześcijan doświadczanych bardzo ciężko przez wrogów, a po Mszy św. do puszek złożymy ofiary na wsparcie dla nich.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy uczestniczą w Różańcu za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych, odprawianym na cmentarzu grzebalnym (do soboty włącznie o 16.00). Zapraszamy w pozostałe dni listopada do kościoła: w dni powszednie na 16.30, a w niedziele na godz. 9.30 (przed Sumą). Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Koronka do Miłosierdzia Bożego - bezpośrednio po Różańcu.

9. Ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne - w ramach zbiórki jesiennej: Nowa Maliszewa – 115 zł, Kosów – Sitne – 180 zł, ofiary indywidualne – 100 zł. Bóg zapłać!

10. W przyszłą niedzielę odwiedzi nas alumn – dk. Łukasz Wojewódzki, by wygłosić Słowo Boże i zebrać ofiary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Okażmy – jak zawsze - swoją hojność!