3 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga (1 Kor 11,22), obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.

Dzień dzisiejszy jest także VII Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego.

2.        24 kwietnia, w poniedziałek – uroczystość liturgiczna św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3.       Także, 24 kwietnia, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z rozważaniem Słowa Bożego. Inicjatorem spotkania, w trwającym Tygodniu Biblijnym, jest Krąg Biblijny działający przy naszej parafii. Nabożeństwo jest obowiązkowym spotkaniem dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

4.       25 kwietnia, we wtorek - święto św. Marka Ewangelisty.

Jest to jednocześnie dzień imienin Pana Organisty. Pamiętajmy o naszym Solenizancie w modlitwach.

5.       26 kwietnia, we środę, po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

6.       29 kwietnia, w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

7.       Również, 29 kwietnia, w sobotę – Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

8.       30 kwietnia, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

9.       Dziękujemy nowożeńcom: Marcie Grądzkiej i Karolowi Kobusowi, za kwiaty do dekoracji kościoła.