NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.       Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Również jutro, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2.        Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili przez osiem dni. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oktawy wielkanocnej.

Poszczególne dni tygodnia po Zmartwychwstaniu Pańskim mają rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

3.       13 kwietnia, we czwartek - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Modlimy się w intencji ofiar ludobójstwa sowieckiego z 1940 r. oraz tych, którzy zginęli przed trzynastoma laty, 10 kwietnia, w katastrofie lotniczej, w Smoleńsku.

4.       14 kwietna, w piątek – Święto Chrztu Polski (obchodzone od 2019 r.).

5.        W przyszłą niedzielę, 16 kwietnia, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się 79.Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na dzieła charytatywne.

Zapraszamy też na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione w naszym kościele o godz. 15.00.

6.        W Diecezji Drohiczyńskiej trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego. W tę inicjatywę wpisuje się także Kosów Lacki. W związku z tym, zapraszamy w przyszłą niedzielę, 16 kwietnia, na spektakl teatralny pt. „Prymas Stefan Wyszyński – droga do świętości”, który zostanie wystawiony w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 16.00.

Do końca kwietnia, również w Domu Kultury, będzie prezentowana wystawa fotograficzna pt. „Piękno Biblii”.

Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7.       Składam (Ks. proboszcz składa) bardzo serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli w przygotowaniu oraz przebiegu Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:

-Księżom Wikariuszom – za przygotowanie dekoracji, służby liturgicznej i posługę duszpasterską,

-Panu Kościelnemu – za przygotowanie kościoła i pomoc przy przygotowaniu dekoracji oraz inne prace,

-Panu Organiście, Chórowi parafialnemu, Lektorom, Kantorkom i Ministrantom – za oprawę liturgiczną,

-Bieli procesyjnej – za udział w procesji rezurekcyjnej,

-Druhnom i Druhom Strażakom – za pełnienie warty przy Grobie Pańskim i czynny udział w procesji rezurekcyjnej,

W sposób szczególny, dziękuję  tym, którzy znaleźli czas na adorację Najświętszego Sakramentu i tym, którzy w czasie Triduum Sacrum skorzystali z sakramentu pojednania.

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w wydarzeniach Paschy Jezusa Chrystusa, dziękuję za piękną postawę modlitewną.

Życzę, aby blask poranka wielkanocnego napełniał Wasze życie radością, nadzieją i sensem.

Dziękuję również wszystkim, Osobom indywidualnym, Instytucjom i Zakładom pracy, którzy skierowali życzenia świąteczne do parafii.

8.       Bóg zapłać za ostatnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR Jakubiki – 160 zł, KŻR Albinów – 100 zł, uczestnicy Nocnej Drogi Krzyżowej – 439 zł.

Dziękujemy także, za ofiarę w wysokości 1000 zł na rzecz parafii.