30. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

26 października 2014 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. 62 lata temu – 09.11.1952 r. – konsekrował go bp Ignacy Świrski. Korzystajmy gorliwie z każdej okazji do spotykania się w naszej świątyni z Chrystusem w Eucharystii. Zapraszamy dzisiaj na 15.00 – na Godzinę Miłosierdzia. Będziemy ją przeżywać w duchu objawień św. Faustyny.

2. W sobotę (01.11) będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to też I sobota miesiąca – uczestnicząc w jednej ze Mszy św. spełniamy swoje pierwszosobotnie zobowiązania. Porządek nabożeństw:

- w kościele: Msze św. o 8.00, 10.00 i 17.00,

- na cmentarzu: o 11.00 – wspólna modlitwa wypominkowa, o 11.30 – procesja żałobna ze specjalnymi modlitwami za naszych Zmarłych, o 12.00 – Msza św. przed kaplicą.

Po Mszy św. księża poświęcą pomniki. O 16.00 – Różaniec za zmarłych (na cmentarzu).

3. W niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (02.11). Msze św. jak w każdą niedzielę – w kościele i kaplicach. Od 9.30 będą czytane wypominki. Po sumie procesja żałobna wokół kościoła.

4. Codziennie możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze czyśćcowe (na Zaduszki jest odpust za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie w int. Ojca Świętego Ojcze nasz i Wierzę w Boga). Przez cały listopad - będziemy modlić się na Różańcu za zmarłych wymienionych na kartkach wypominkowych. W tzw. oktawie Wszystkich Świętych - od 1 do 8 listopada włącznie - różaniec będziemy odmawiać na cmentarzu grzebalnym o 16.00 (początek przy kaplicy). W pozostałe dni – w kościele o 16.30. Inne modlitwy za zmarłych, to: Msze św. na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w każdy I czwartek miesiąca (poza listopadem) oraz w czasie rekolekcji (z wypominkami).

5. We wtorek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, a jednocześnie dzień imienin naszego Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w swoich modlitwach!

6. We środę po nabożeństwie różańcowym – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na listopad:

- o siły duchowe i fizyczne dla prześladowanych za wiarę,

- o pokój wieczny dla zmarłych biskupów, kapłanów i członków Żywego Różańca,

- o rozwijanie postaw miłosierdzia.

8. Są jeszcze znicze Caritas (po 5 zł) – ich zakup jest formą wsparcia dzieł miłosierdzia.

9. Ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne – w ramach zbiórki jesiennej: Chruszczewka – 270 zł, Trzciniec Duży – 425 zł, Kosów Lacki: ul. Kolejowa, Towarowa i przyległe – 525 zł, ul. Nowa i Polna – 700 zł. Bóg zapłać!

10. Przypominamy, że: Grono Pedagogiczne, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej zapraszają na Bal Charytatywny, którego celem jest pomoc w zebraniu środków na turnus rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy. Bal odbędzie się 8 listopada w sali U Jakuba. Zapisać się można w sklepie Robson w Kosowie Lackim.