1 NIEDZIELA ADWENTU

 

1.       Dzisiaj, rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

          Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje.

          „Roraty” będą odprawiane w każdą środę, rano o godz. 6.45 oraz w soboty - o godz. 17.00. W sposób szczególny, do udziału w wieczornych „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony. Na ostatnim nabożeństwie „roratnim” zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lampion.

          Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 9 -11 grudnia. Poprowadzi je Ks. kan. dr Paweł Rytel-Andrianik, Dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

          Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 

2.       Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący:

- poniedziałek – Albinów i Tosie kolonie,

- wtorek – Kosów Sitne, ul.: A. Krajowej, Węgrowska, Spacerowa i przyległe, Wiatraczna,

- środa – Kosów Lacki, ul.: Polna, Gutowska, Boczna,

- czwartek – Kosów Lacki, ul. Nowa.,

- piątek – Kosów Lacki, ul.: Kościelna, Leśna, Piaskowa, Małkińska,

- sobota – Kosów Lacki, ul.: Nurska, Radosna, Sadowa.

          Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

3.       30 listopada, we środę – święto św. Andrzeja, apostoła.

 

4.       1 grudniapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5.       2 grudniapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

6.       3 grudnia, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, patrona misji katolickich.

 

7.       Również, 3 grudniapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

8.       4 grudnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

9.     Również w niedzielę, o godz. 9.30 (w kościele) – spotkanie formacyjne członków Kół Żywego Różańca.

 

10.     Także, 4 grudnia, w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 23.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

11.     Pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską wigilię”, rozpoczyna się 29.Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022. Przy tej okazji można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych dla dzieci w wakacje 2022 r. Świece są w cenie: małe po 10 zł, duże po 20 zł/szt.

 

12.   W sobotę, 3 grudnia, o godz. 16.00, w siedzibie MGOK w Kosowie Lackim odbędzie się wieczór wspomnień poświęcony Panu Profesorowi Franciszkowi Kobryńczukowi.

 

13.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc grudzień: Intencja ewangelizacyjna – Za organizacje wolontariatu. Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

 

14.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc grudzień:

-o miłość i zgodę w naszych rodzinach,

-o opamiętanie i nawrócenie dopuszczających się bluźnierstw i profanacji,

-o pokój w naszej Ojczyźnie i za wschodnią granicą.