1.       Dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pan Organista będzie je roznosił w parafii. Porządek - na najbliższy tydzień będzie następujący (codziennie od godz. 9.00): poniedziałek – Guty, wtorek – Dębe, środa - Stara i Nowa Maliszewa, czwartek – Żochy, sobota – Chruszczewka.

Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

2.       7 listopada, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Akcji Katolickiej.

3.       8 listopada, we wtorek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i znajomość Pisma Świętego.

Spotkania będą się odbywały w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca.

4.        9 listopada, we środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

5.       10 listopada, we czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6.       11 listopada, w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

7.       Również, 11 listopada, w piątek - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, o godz. 10.00 (w intencji Ojczyzny) i o godz. 17.00. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi.

W związku z dyspensą Biskupa Drohiczyńskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

8.       12 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

9.       13 listopada, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Dzień Ubogich i 14.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan na Ukrainie. Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.