23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       8 września, we czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, uroczysta suma z procesją eucharystyczną - o godz. 12.00 i - o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.

 

2.       10 września br., w sobotę, w Kosowie Lackim odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 czuwaniem modlitewnym. Głównym punktem dziękczynienia za plony będzie  Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Ordynariusza drohiczyńskiego. Po części modlitewnej rozpocznie się festyn ludowy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w powyższych uroczystościach!

          Jednocześnie informujemy, że z terenu parafii, czy też gminy w dożynkach mogą uczestniczyć delegacje z wieńcami z poszczególnych miejscowości bez jakichkolwiek ograniczeń, co do liczby. Zwyczajem Dożynek Diecezjalnych jest fakt, że wieńce te nie biorą udziału w konkursie na najładniejszy wieniec.

          Jednym z elementów liturgii będzie procesja z darami ofiarnymi. Oprócz, z góry ustalonymi uczestnikami procesji, zapraszamy także innych: przedstawicieli zakładów pracy, różnych instytucji, osoby prywatne - do złożenia tychże darów. Prosimy tylko, o zgłoszenie tego faktu.

 

3.       Serdecznie dziękujemy za kolejne ofiary na przygotowanie poczęstunku podczas dożynek: Rytele Wszołki - 1300 zł, Rycerstwo Niepokalanej – 960 zł, Nowa Wieś – 680 zł, KŻR im. Św. Józefa (ul. Leśna) – 500 zł, KŻR im. Św. Faustyny Kowalskiej (ul. Pańska) – 400 zł.