21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       22 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

 

2.       24 sierpnia, we środę – święto św. Bartłomieja, apostoła.

 

3.       25 sierpnia, we czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie chóru parafialnego.

 

4.       26 sierpnia, w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 18.00, w Rytelach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

          Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

5.       27 sierpnia, w sobotę – wspomnienie św. Moniki.

 

6.       10 września br. w Kosowie Lackim odbędą się Dożynki Diecezjalne. Organizatorami uroczystości są: Parafia i Urząd Miasta i Gminy. Do zadań parafii należy przygotowanie liturgii oraz poczęstunku dla gości. Co do tego ostatniego, to powstają specjalne zespoły z poszczególnych miejscowości, z Kół Gospodyń Wiejskich, ze wspólnot parafialnych oraz zakładów pracy i różnych instytucji, które przygotowują specjalne stoiska i posiłki. Serdecznie zapraszamy także innych (szczególnie Radnych parafialnych, którzy jeszcze nie odpowiedzieli na apel w powyższej sprawie), do włączenia się w tę akcję, czy to przez tworzenie nowych zespołów, czy też przez ofiarę na zakup potrzebnych produktów spożywczych, aby w ten sposób okazać naszą gościnność w czasie uroczystości. Osoby, które zechcą wesprzeć niniejszą inicjatywę, prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.

 

7.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Martynie Wojtkowskiej i Arturowi Kasprzakowi, Justynie i Adamowi Owsiankom oraz Joannie i Pawłowi Królom, za kwiaty do dekoracji kościoła.